Saxo Bank “šokējošie” pareģojumi 2018. gadam

Treideri.lv | 2. janvāris 2018 17:00
Saxo Bank “šokējošie” pareģojumi 2018. gadam

Kā katru gadu Saxo Bank analītiķi ir sagatavojuši iespējamo notikumu sarakstu, kuriem piepildoties tie būtiski var ietekmēt  pasaules finanšu tirgus. Daļa no šiem notikumiem ir maz iespējami, bet tieši tādēļ, jo bīstamāki, ja tomēr piepildītos.

Kā atzīmē pašā bankā, tad šie pareģojumi nav oficiālā tirgus prognoze. Tie ir domāti, lai brīdinātu investorus par pārlieku zemu novērtējumu riskiem, kuri saistīti ar šādiem notikumiem.

ASV Federālā Rezervju Sistēma zaudēs neatkarību

Tuvojoties starp-vēlēšanām ASV kongresā republikāņi un demokrāti sacenšas populismā, republikāņu partijai pilnībā ignorējot budžeta disciplīnu un samazinot nodokļus, kas novedīs pie budžeta ienākumu strauja krituma, galu galā novedot valsti recesijā.

Rezultātā FRS tiks padarīts par grēkāzi, savukārt ASV finanšu ministrija atkal, līdzīgi kā pēc 2. pasaules kara, pārņems monetārās politikas vadību savās rokās.

Japānas Centrālā Banka atteiksies no parāda vērtspapīru ienesīguma kontroles

Japānas CB politika attiecībā uz parāda vērtspapīru ienesīguma kontroli ir balstīta uz globālajos finanšu tirgos esošo zemo ienesīgumu un zemajām procentu likmēm, cenšoties saglabāt valsts parāda vērtspapīriem pēc iespējas zemāku ienesīgumu. 2018. gadā šī politika neizturēs “spiedienu”. Pieaugot inflācijai globālajos tirgos, pieaugs arī valstu vērtspapīru ienesīgums, kā rezultātā tiks izdarīts aizvien lielāks spiediens uz Japānas parādu vērtspapīru ienesīgumu un arī jenu. Rezultātā jenas vērtība piedzīvos strauju kritumu. Galu galā, CB būs spiesta glābt situāciju ar kvantitatīvās stimulēšanas palīdzību, atsakoties no parāda vērtspapīru ienesīguma kontroles.

Ķīna ieviesīs “naftas – juaņas”

Ķīna ir pasaulē lielākā naftas un naftas produktu importētāja, un daudzas eksportētājvalstis jau šobrīd labprāt norēķinās izmantojot juaņas. ASV globālajai ietekmei mazinoties, un ņemot vērā kopējo uz CNY balstīto preču nākotnes līgumu apriti, ir sagaidāms, ka Šanhajas Starptautiskajai Enerģijas Biržai sākot piedāvāt CNY denominētos naftas nākotnes līgumus, tie gūs milzu panākumus.

Naftas-juaņa ieviešana var izvērsties par ievērojumu veiksmes stāstu Ķīnai, kā arī juaņai, kura vērtība attiecībā pret ASV dolāru var pieaugt par 10%, tādejādi ļaujot pirmo reizi vēsturē USDCNY kursam nokristies zem 6.0 atzīmes.

Akciju tirgiem piedzīvojot pēkšņu kritumu, ievērojami pieaugs volatilitāte

Pēdējo 10 gadu laikā investori ir piedzīvojuši daudzus pārsteidzošus notikumus un 2017. gads šajā ziņā nebija izņēmums. Patiesībā tas bija patiesi pārsteidzošs gads, dažādu aktīvu cenu volatilitātei gada laikā sasniedzot vēsturiskos minimumus, tajā skaitā obligāciju un akciju tirgus volatilitātes indeksiem – attiecīgi MOVE un VIX.

Tajā pat laikā, valdības parādzīmju cenas ir vēsturiski ļoti dārgas. Akciju un nekustamo īpašumu cenas atrodas vai tuvojas vēsturiski augstākajām vērtībām. Labi laiki, vai ne tā? Ne īsti, jo cenu “burbuļu” veidošanās mehānismi – kvantitatīvā stimulēšana, procenta likmju ierobežošana, un zems vai pat negatīvs ienesīgums – tas viss veicina nelīdzsvarotību rašanos un novājina finanšu sistēmu. Nav nekāds noslēpums, ka 2018. gadā gan FRS, gan ECB plāno samazināt savu stimulējošo politiku.

Ņemot vērā iepriekš minēto, kā arī to, ka daudzu aktīvu cenu uz augšu virza masveida pasīvie ieguldījumi, mēs prognozējam, ka S&P 500 indekss 2018. gadā piedzīvos pēkšņu kritumu (25%), līdzīgu kā 1987. gadā. Tas savukārt novedīs pie volatilitātes pieauguma.

Vēlētāji ASV novērsīsies no republikāņiem un Donalda Trampa

Nākamajā gadā izrādot nepatiku pret ASV prezidentu D. Trampu, cinisko nodokļu politiku, kā arī “iekrītot” uz Demokrātu partijas populistiskajiem solījumiem, vēlētāji līdz 35 gadu vecumam piepildīs vēlēšanu iecirkņus, lai nobalsotu pret D.Trampu un republikāņiem.

Īstens populisms ir gatavība atvērt valsts maciņu, lai apmierinātu 90% iedzīvotāju vēlmes. Tas savukārt nozīmē plašu fiskālo atbalstu, budžeta deficīta palielināšanos, kā rezultātā ASV 30 gadu obligāciju ienesīgums pārsniegs 5%.

“Austro-Ungārijas” alianse pārņems ES vadību

“Vecās” Eiropas valstis, kuru galvgalī atrodas Vācija un Francija, 2018. gadā var tikt ierautas aizvien pieaugošā konfliktā ar “jaunajām” Eiropas valstīm, kuru galvgalī atrodas Austrija un jaunās ES dalībvalstis.

Atšķirībā no jaunā Francijas prezidenta E. Makrona un Vācijas premjeres A. Merkeles vēlmēm aizvien vairāk satuvināt ES dalībvalstis, Austrija un Ungārija, kā arī liela daļa no jaunajām ES dalībvalstīm vēlēsies saglabāt kontroli pār valsts ekonomiku, aizsardzību un jo īpaši migrāciju.

Pirmo reizi kopš 1951. gada, Eiropas politiskais centrs var pārvietoties no Vācijas un Francijas uz Centrālajām un Austrumu ES valstīm. ES sadarbībai un politikai nonākot strupceļā, ilgi nebūs jāgaida līdz finanšu tirgi izrādīs satraukumu. Sasniedzot jaunus maksimumus attiecībā pret ASV dolāru un ES dalībvalstu valūtām, EUR piedzīvos strauju kritumu, sasniedzot paritāti ar ASV dolāru.

Valstu regulatori sagraus Bitcoin vērtību

Bitcoin un citu kripto valūtu cenu pieaugums ir viens no lielākajiem fenomeniem finanšu tirgos pēdējo gadu laikā. Pēc mūsu prognozes Bitcoin vērtība turpinās augt un uzkāps ļoti augstu 2018. gadā, bet Krievija un Ķīna kopīgiem spēkiem noorganizēs tā sabrukumu

Bicoin vērtība 2018. gadā pārsniegs $60’000 un tirgus kapitalizācija pārsniegs 1 triljonu ASV dolāru. Šādu ievērojamu cenu pieaugumu nodrošinās plašāka finanšu instrumentu pieejamība saistībā ar Bitcoin (CFD, biržā tirgotie nākotnes līgumi), kas savukārt pievilinās lielos investoru un fondus, kuriem daudz ierastāk ir ieguldīt regulētu biržu nākotnes līgumos nekā kripto valūtās dažādās kripto biržās.

Bet pirms Bitcoin kļūst par patiesu spēku finanšu tirgos, Krievija un Ķīna kopīgi vai katra atsevišķi ieviesīs ierobežojumus baidoties no naudas atmazgāšanas un kapitāla aizplūdes. Aizbildinoties gan ar enerģijas lieku šķērdēšanu, gan vides aizsardzības apsvērumiem, Ķīna aizliegs bitcoin ieguvi savā teritorijā.

Pēc 2018. gad spekulatīvā cenas pieauguma, Bitcoin cena piedzīvos ievērojamu kritumu un tuvojoties 2019. gadam sasniegs savu fundamentālo cenu līmeni – $1’000.

Ķīnas Tencent kļūs par lielāko kompāniju pasaulē, nomainot Apple

Ņemot vērā Ķīnas milzīgos izmērus, dzīves līmeņa straujo kāpumu, kapitāla tirgu atvērtības palielināšanos, nav brīnums, ka Ķīna raisa milzu interesi no  investoriem visā pasaulē. Ķīnas ekonomikai strauji uzņemot apgriezienus, arī viena no lielākajām tehnoloģiju kompānijām Ķīnā – Tencent, strauji audzē kapitalizāciju attiecībā pret pasaules vadošajām IT kompānijām.

Pagājušajā gadā Tencent akciju cenu pieauga par 120%. Iespaidīgais kāpums tika sasniegts pateicoties lieliskiem rezultātiem – trešajā ceturksnī gada izteiksmē apgrozījumam pieaugot par 60%, savukārt ienākumiem par 50%.

2017. gada nogalē Tencent iekļuva TOP5 ņemot vērā tirgus vērtību (kapitalizāciju). Sasniedzot $500 miljardu slieksni.

2018.gadā kompānijas akcijām ir pa spēkam uzrādīt vēl vienu iespaidīgu kāpumu – virs 100%, tādejādi kompānijas tirgus vērtībai  sasniedzot un pārsniedzot $1 triljona slieksni un apsteidzot ASV giganta Apple vērtību.

 

Avots: Saxobank. Tulkojums: Rolands Auza


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv