Savickis: «Latvijas Gāzes» akcijas valdības rokās nozīmēs gāzes cenu kāpumu

Treideri.lv | 23. jūlijs 2014 08:21
Savickis: «Latvijas Gāzes» akcijas valdības rokās nozīmēs gāzes cenu kāpumu
Foto: Baiba Aprāne/LETA

Kamēr valdība vēl vērtē iespējas iegādāties Vācijas uzņēmumam “EO.N Ruhrgas” piederošos 47,23% AS “Latvijas Gāze” (LG) akciju, cita LG akcionāra, „Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis uzskata, ka valdības iekļūšana akcionāru sastāvā novedīs pie tā, ka Krievija paaugstinās gāzes piegādes cenas Latvijai.

Viņš intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” pauda, ka valdība varētu iegādāties LG akcijas, kuras Vācijas koncerns pārdod, jo nolēmis aiziet no Baltijas tirgus, tikai, ja šīm akcijām būs garantēts pircējs.

Ja valdība varētu iegādāties akcijas ar garantiju, ka kāds investors uzreiz tās nopirks par lielāku cenu, un valsts vēl varētu nopelnīt, tad akcijas būtu vērts pirkt, sprieda Savickis.

Savukārt, ja šādu garantiju nav, nekādā gadījumā akcijas nav jāpērk, jo valdības pārstāvji uzņēmumā novedīs pie „politiskas gāzes cenas”, tad runās valdības pārstāvji un cena uzreiz būs lielāka, turklāt  kompānijas efektivitāte zudīs, sacīja Savickis.

Jau ziņots, ka valdība joprojām vērtē iespējas iegādāties LG akcijas, tiesa iepriekš premjerministre Laimdota Straujuma pauda, ka  Vācijas energokompānijas „E.ON” piedāvātā cena – 220 miljoni eiro – par  akcijām ir pārāk augsta.

Avots: Lsm.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv