Saūda Arābija: naftas tirgus līdzsvaru atgūs šī gada beigās vai nākošā gada sākumā

Treideri.lv | 22. janvāris 2018 17:43
Saūda Arābija: naftas tirgus līdzsvaru atgūs šī gada beigās vai nākošā gada sākumā

Saūda Arābija un Krievija apstiprinājušas OPEC+ vienošanās efektivitāti un plāno arī turpmāk sekot nospraustajam plānam.

Pagājušajā nedēļas nogalē vairākas OPEC+ vienošanās dalībvalstis, tajā skaitā Saūda Arābija un Krievija, tikās Omānas galvaspilsētā Maskatā, lai novērtētu vienošanās realizācijas gaitu. Pēc tam abu lielvalstu enerģētikas ministri sniedza kopīgu interviju, kurā apstiprināja nodomus turpināt iesākto līdz gada beigām un sadarboties arī turpmāk. Pēc Al-Faliha domām, tirgus līdzsvaru atgūs šī gada beigās vai nākošā gada sākumā, taču, ne viņš, ne Novaks neatklāja, vai OPEC+ vienošanās tiks pagarināta uz 2019. gadu.

Divi pasaules lielākie naftas ražotāji un eksportētāji var turpināt sadarbību par labu nozarei un stabilitātei tajā”,

– norādījis Aleksandrs Novaks, piebilstot, ka tirgū pagaidām saglabājas zināma pārprodukcija, taču, pēc kopumā Omanā tikušies ministri uzskata, ka OPEC+ vienošanās darbojas. Tāpat viņi veikuši telekonferenci ar Irākas un Kazahstānas pārstāvjiem, kur saistības pilnā mērā netiek ievērotas. Šo valstu pārstāvji atzinuši problēmas, taču apsolījuši darīt visu iespējamo, lai situāciju uzlabotu.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv