Saūda Arābija likusi naftas cenām sarukt

Treideri.lv | 24. oktobris 2018 09:12
Saūda Arābija likusi naftas cenām sarukt

Saūda Arābija plāno panākt būtisku cenu kritumu ar mērķi radīt maksimālus zaudējumus Irānas ekonomikai.

Naftas cenas sarukušas par 4% pēc Saūda Arābijas enerģētikas ministra Halida al Faliha paziņojuma par OPEC un partneru gatavību palielināt ieguvi līdz maksimālai atzīmei, lai tādējādi kompensētu piedāvājuma kritumu pēc sankciju ieviešanas pret Irānu. Brent markas jēlnaftas cena sarukusi par 4% līdz $76,65 par barelu, savukārt WTI zaudējusi 3,73% vērtības, sasniedzot $66,67 par barelu atzīmi.

Pēc al Faliha teiktā, salīdzinot ar oktobri, Saūda Arābija novembrī plāno palielināt naftas ieguves apjomus, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu.

Iepriekš ticis ziņots, ka Saūda Arābija tuvākajos divos mēnešos piegādās papildu apjomus naftas tirgū, lai kompensētu naftas ieguves samazināšanos Irānā.

Pēc Nomura bankas analītiķa Čārlija Makeliota prognozēm, šādu Saūda Arābijas solījumu rezultātā naftas cena var sarukt līdz $68.

Irānas politiķi uzskata, ka Saūda Arābija nespēs pilnībā kompensēt naftas piegāžu samazinājumu no Irānas, neskatoties uz ASV spiedienu. Irānas naftas ministrs Bižans Zangane norāda, ka naftas cenu kāpums virs $85 par barelu paredz, ka treideri naftas tirgū paredzēja piedāvājuma krīzi.

Irāna zināmā mērā cerības liek uz savu galveno klientu Ķīnu, kas atrodas tirdzniecības kara stāvoklī ar ASV un līdz šim turpināja importēt Irānas naftu, kaut arī mazākos apjomos. Analītiķi prognozē, ka Indija, otra lielākā Irānas naftas importētāja, vēlēsies izdabāt gan ASV, gan Irānai, samazinot iepirkšanu, taču neapturot to pilnībā. Taču Dienvidkoreja, kas ir galvenais pircējs, importu ir apturējusi.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv