Saūda Arābija atjaunojusi ieguvi ātrāk nekā plānots

Treideri.lv | 26. septembris 2019 19:48
Saūda Arābija atjaunojusi ieguvi ātrāk nekā plānots

Daudzi eksperti neticēja tam, ka Saūda Arābija līdz mēneša beigām spēs atjaunot 14. septembrī izpostītos objektus. Taču valsts apsteigusi pati savus laika mērķus par veselu nedēļu.

Aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz informētiem avotiem, ziņo, ka valsts naftas kompānija Saudi Aramco palielinājusi ieguves apjomus pārsniedzot 11 miljonus barelu dienā. Šī ziņa kļuva par vienu no galvenajiem naftas cenu krituma iemesliem.

14. septembrī Saūda Arābijas naftas infrastruktūra tika pakļauta vairāk kā 20 spārnoto raķešu apšaudei, kā rezultātā puse no valsts ieguves jaudas izgāja no ierindas. Saūda Arābija centās pārliecināt investorus, ka ieguve līdz iepriekšējam līmenim tiks atjaunota līdz septembra beigām.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies husītu grupējums Jemenā, taču ASV jau pasteigusies uzbrukumā vainot Irāku. Islāma republika savu vainu uzbrukumā noliedz.

Kamēr tiek atjaunoti uzbrukumā cietušie objekti, Saūda Arābija normālus piegādes apjomus klientiem nodrošina uz rezervju un ieguves jaudu palielināšanas rēķina citās ieguves vietās.

Šobrīd ražošana cietušajos uzņēmumos pilnībā atjaunota. Šādu informāciju sniegušas personas, kas iepazinušās ar prezentāciju nozares analītiķiem, ko valsts kompānija trešdien rīkoja Dahranā.

Līdz uzbrukumam naftas pārstrādes rūpnīcas Abkaikā jauda bija 4.9 miljoni barelu diennaktī, savukārt uzņēmumiem Huraisā, kur atrodas lielas ieguves vietas – 1.3 miljoni barelu diennaktī. Normālos apstākļos pilna jauda paredz 5.5 miljonu barelu diennaktī ieguvi Abkaikā un 1.5 miljonus barelu diennaktī – Huraisā.

Neskatoties uz Saūda Arābijas paziņojumiem, autoritatīvās konsultinga kompānijas Energy Aspect analītiķi joprojām šaubās par 100% jaudu atgūšanu, apgalvojot, ka pēc uzbrukuma zaudētos apjomus līdz novembrim atjaunot neizdosies. Atgriešanās pie pilnas jaudas nav iespējama līdz šī gada beigām. Pēc ekspertu domām, lai Abkaikā atjaunotu ražošanu, Saudi Aramco mainīs naftas kvalitāti. Vieglāku jēlnaftas marku vietā kompānija patērētājiem piedāvās smagākas.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv