Sankcijas pret Irānu un viesuļvētra ASV veicina naftas cenu kāpumu

Treideri.lv | 4. septembris 2018 17:01
Sankcijas pret Irānu un viesuļvētra ASV veicina naftas cenu kāpumu

Naftas cenas pieaug, reaģējot uz naftas platformas darba apturēšanu Meksikas līcī un piegāžu samazinājumu no Irānas uz sankciju tuvošanās fona.

Naftas cenas turpina pakāpenisku kāpumu. Amerikāņu WTI pārsniegusi $70 atzīmi par barelu. Tuvojoties viesuļvētrai Gordonam, Anadarko Petroleum Corp. paziņojusi par divu platformu darbības apturēšanu un darbinieku evakuēšanu. Taču šis faktors diez vai spēs nopietni ietekmēt tirgu.

Pamatā stāsts saistīts ar sankcijām pret Irānu, kas stāsies spēkā novembrī. Daudzi importētāji piegādes jau samazinājuši vai pilnībā apturējuši.

Taču galvenie pircēji – Indija un Ķīna – turpina pirkt Irānas naftu, vismaz tā liecina pēdējie notikumi.

Kļuvis zināms, ka Indijas varas iestādes atļāvušas saviem naftas pārstrādes uzņēmumiem iepirkt naftu no Irānas, ja tā spēs nodrošināt piegādes ar tankkuģiem un kravas apdrošināšanu. Atgādinām, ka apdrošinātāji atsakās sadarboties ar Irānu draudošo sankciju dēļ.

Tāpat kļuvis zināms, ka Ķīna Irānas naftas importu pārceļ uz kompānijas National Iranian Tanker Co. Tankkuģiem, kas tad arī turpmāk nodarbosies ar visu jautājumu organizēšanu.

Paziņojumi par to, ka divi lielākie Irānas naftas importētāji turpina pirkt tās naftu, var radīt negatīvu ietekmi uz tirgu, galvenokārt Brent markas naftas cenām, taču pagaidām treideri gaida jaunu informāciju.

Investīciju baņķieri tradicionāli nākotnē raugās ar optimismu. Jēlnaftas cenas īstermiņā var sasniegt $80 un pat augstāk – uzskata Barclays eksperti, tiesa, piebilstot, ka nākošgad piedāvājums var pārsniegt pieprasījumu.

ASV kari visā pasaulē izraisītie tirdzniecības var novest pie nopietnas pasaules ekonomikas izaugsmes tempu samazinājuma, kā rezultātā pieprasījums pēc energoresursiem saruks un pirmkārt tas attiecas uz Ķīnu.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv