Rūpniecības produkcijas izlaide šogad sarukusi par 0,3%

Treideri.lv | 4. novembris 2013 14:24
Rūpniecības produkcijas izlaide šogad sarukusi par 0,3%

Šogad septembrī, salīdzinot ar augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%.

Tai skaitā apstrādes rūpniecībā vērojams pieaugums par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,9%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,4%. Ievērojamu pieaugumu – par 4% – uzrādīja lielākā apstrādes rūpniecības nozare – kokapstrāde, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Šā gada septembrī, salīdzinot ar 2012. gada septembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,7% un to nodrošināja apstrādes rūpniecības sekmīgais darbs, kas deva pieaugumu par 1,9%. Savukārt ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija vērojams samazinājums – attiecīgi par 0,5% un 4,5%.

Lielākais ražošanas apjoma pieaugums no apstrādes rūpniecības nozarēm bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 28,8%, ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 23,5% un papīra un papīra izstrādājumu ražošanas nozarē – par 12,4%. Kāpums bija vērojams arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: kokapstrādē – par 8,9%, pārtikas produktu ražošanā – par 7,6% un metālapstrādē – par 6,3%.

Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 1,6%. Tas ietver pieaugumu apstrādes rūpniecībā par 2,4% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 10,6%, kā arī samazinājumu elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 4,3%.

Trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%. Tas iever pieaugumu ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 4,9% un apstrādes rūpniecībā par 1,7%, kā arī samazinājumu elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 6,9%.

Šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem samazinājās par 0,3% un to ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums apstrādes rūpniecībā par 0,1% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 1,6%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums par 3,1%.

Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma samazinājumu būtiski ietekmēja kritums metālu ražošanas nozarē – par 52,4%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visādu veidu iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 24,1% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 16,4%. Savukārt apstrādes rūpniecības apjoms pieauga lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: pārtikas produktu ražošanā – par 5,7%, metālapstrādē – par 2,2% un kokapstrādē – par 1,5%.

Avots: BNN.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv