Rugainis par nodokļu nemaksāšanu: «jāsēdina» grāmatveži un jāprēmē «nosūdzētāji»

Treideri | 20. maijs 2011 12:32

Apkarot ēnu ekonomiku un novērst nodokļu nemaksāšanu ir iespējams trijos veidos, uzskata investīciju banķieris Ģirts Rugainis.

Vispirms ir nepieciešams samazināt nodokļus. Otrkārt, vajag «iesēdināt» darba devējus un grāmatvežus un treškārt – jāievieš prakse, kad darbiniekiem, kuri «nosūdz» darba devējus piešķir lielas prēmijas, Ģ. Rugainis pavēstīja sarunā ar telekanālu PRO1000TV.

«Sākt vajag ar kardinālām izmaiņām nodokļu politikā, samazinot nodokļu slogu. Ienākuma nodokli ir jāsamazina vismaz par divām reizēm,» uzskata Ģ. Rugainis, piebilstot, ka nodokļu ievākšanas pasākumi ir jāapvieno ar represīvām metodēm.

«Vajadzētu palielināt nodokļu nemaksāšanas cenu. Cilvēkus, kuri nemaksā nodokļus, vajadzētu sēdināt cietumā – gan uzņēmumu vadītājus, gan grāmatvežus. Ja grāmatveži zinās, ka var nokļūt cietumā, viņi neveicinās tādu algu [algas aploksnē] izmaksas,» norāda banķieris.

Un visbeidzot – valstij ir jāveicina «nosūdzēšana». «Darbiniekiem nepieciešams piešķirt prēmijas, ja viņi atnāk un norāda par pārkāpumiem. Ja viņi palīdzēs ar pierādījumiem noķert savus darba devējus, viņiem vajag piešķirt prēmijas divu gadu algas apmērā,» tā Ģ. Rugainis.

Jau rakstīts, ka ēnu ekonomika pērn Latvijā sasniedza 38,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir par 1,5 procentpunktiem vairāk nekā 2009. gadā.

Avots: DB.LV

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

 1. nezinu

  Nevarēju noturēties nepārpublicējot šo ziņu :)
  Kopumā var piekrist, ka ir jābūt zemākam ienākuma nodoklim un augstākiem sodiem par to nemaksāšanu. Vienīgi, ka tik atkal nesanāk, visi ir vienlīdzīgi, bet daži ir vienlīdzīgāki.

  Kas attiecas uz stučīšanu, tad te gan … būtu jestri, ja mēs viens otru sāktu nostučīt cerībā uz 2 gadu algu :D Oj, mēs būtu slavena tauta – lielākie stučītāji pasaulē … :D Celtniecība atkal zeltu, jo vajadzētu vēl papildus tiesas būvēt, advokātu birojus un protams cietumus. Vispieprasītākās izglītības sfēras, tad būtu juristi un grāmatveži :)

 2. latino

  Nu nav tik viennozīmīgi ar to stučīšanu, tas sabiedrībā izstrādājies tāds refleks – nosodīsim stukačus, jo kāds var nostučīt arī mani par maniem grēkiem. Tāpēc arī visi draudzīgi nosodām stukačus. Bet tas ka nodokļu nemaksātāji un viņu grāmatveži ir pielikuši savas rociņas pie tā ka valstij nav naudas tiem pašiem autoceļiem, slimnīcām, pensijām, par to mēs nebrēcam kā aizkauti……jo zinām ka pašus var nostučīt par līdzīgiem grēciņiem.

 3. Chupa chups.

  Jā, man liekas valsts ierēdniecībai pašlaik ir izcili zems uzticības un nodokļu nemaksāšanai ir privātās struktūrās arī ir ”protesta” piegarša.

 4. nezinu

  Tā arī ir … domāju, ka latino taisnība. Nedomāju, ka tā stučīšana īsti varētu nostrādāt. Drīzāk, ja to padarīs par “masu sportu”, tad tas varētu kalpot kā tāds iebiedēšanas līdzeklis citu rokās … ja Tu tā un šitā, tad es Tevi nostučīšu. Līdzīgi kā ierosināt kāda maksātnespēju, lai otram vienkārši ieriebtu.

 5. Labāk jau

  Tie ,kuri maksā nodokļus valsts tiem piešķir kādu loha goda diplomu:) Nu un uz diploma,lai būtu redzami tilti,bibliotēkas,parex un viss pārējais..:)

 6. Labāk jau

  Ja visus nod maksā -tad vēl piešķirt trīs zvaigžņu ordeni-superlohs.

 7. nezinu

  Nu negribētu gan piekrist, ka tie kuri maksā nodokļus ir lohi vai … . Patiesībā, ja cilvēkam ir iespēja izvēlēties – maksāt vai nē – un viņš tomēr nomaksā visus nodokļus, tad manā skatījumā – cepuri nost.

  Bet tā ideja par ordeni ir laba, vienīgi vajadzētu piešķirt tiem, kuri nostučī lielākos nodokļu nemaksātājus. :)

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv