Rubļa kurss strauji krīt: ASV vēlas sodīt Krieviju

Treideri.lv | 14. februāris 2019 12:38
Rubļa kurss strauji krīt: ASV vēlas sodīt Krieviju

Pagājušā gada sankciju likumprojekta autori atkal vēlas sodīt Krieviju, taču šoreiz vēl bargāk.

Rubļa kurss un Krievijas akciju indeksi negaidīti nonākuši zem spiediena pēc Reuters paziņojuma, ka amerikāņu senatori izstrādā pret Krieviju vērstu maksimāli bargu sankciju likumprojektu. Pēc aģentūras datiem, jaunās sankcijas var skart jaunas Federālā aizdevuma obligācijas, Krievijas Federācijas banku un enerģētiskas sektorus, kā arī virkni privātpersonu.

Jauno likumprojektu, kura uzdevums ir “sodīt Krieviju” par valsts iespējamo iejaukšanos amerikāņu vēlēšanās un agresiju pret Ukrainu, sagatavojuši demokrāte Lindsija Grema un republikānis Bobs Menendess, kas pagājušajā gadā jau iesniedza apspriešanai Kongresā līdzīgu, taču ne tik bargu likumprojektu. Toreiz atbalstu gūt neizdevās, un tagad šie paši senatori nolēmuši mēģināt vēlreiz, taču viņu jaunajiem priekšlikumiem ir daudz skarbāks raksturs.

Likumprojekts, galvenokārt, paredz ierobežojošu pasākumu ieviešanu attiecībā pret Krievijas banku un enerģētikas sektoriem, Krievijas suverēno parādu, sašķidrinātās gāzes ārvalstu projektiem un Vladimiram Putinam pietuvinātām privātpersonām.

Pēc Lindsijas Gremas teiktā, jauno sankciju mērķis ir piespiest Maskavu atteikties no turpmākas iejaukšanās amerikāņu vēlēšanās, pamest Ukrainu un pārtraukt haosa radīšanu Sīrijā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv