Roberts Kijosaki: nākamais krahs būs lavīnveida

Treideri.lv | 19. janvāris 2018 12:57
Roberts Kijosaki: nākamais krahs būs lavīnveida

Slavenais investors Roberts Kijosaki (Robert Kiyosaki), grāmatu “Bagātais tētis, nabagais tētis” un “Kā bagātie kļūst vēl bagātāki” autors, intervijā portālam Kitco News dalās savā viedoklī par nākamo finanšu krīzi un atzīstas mīlestībā pret zeltu.

Uz jautājumu par to vai viņš šogad sagaida cenu sabrukumu biržās, Kijosaki atbild:”Es uz to ceru. Domāju, ka cenu sabrukums biržās notiks tuvāko 2-3 gadu laikā.”

Biznesmenis uzskata, ka visus “finanšu burbuļus” var dalīt divās kategorijās – spekulatīvie kāda aktīva “burbuļi” (piemēram “dotkom burbulis”) un parādu “burbulī”. “Pašlaik kopš 2004.gada mēs atrodamies parādu “burbulī””, uzskata Kijosaki. “Parādu “burbuļa’ problēma ir tā, ka brīdī, kad tas plīsīs, radīsies lavīna no kuras cietīs daudzi.”

“Es mīlu finanšu krīzes, jo daudzu aktīvu cena kļūst zema”, stāsta investors. “Kad tirgū parādās lēti aktīvi, tad es no jauna atgriežos finanšu tirgū.”

Intervijā Kitco Roberts Kijosaki pastāstīja, ka kopš 1972.gada viņš ir zelta investors. Tas notika pēc tam, kad viņa tēvs teicis viņam, ka zelta standarta atcelšana ASV mainīs pasauli. “Šodien manā īpašumā ir zelta monētas miljonu dolāru vērtībā. Man nav zelta ETF fondu akciju vai citu zelta vērtspapīru. Man ir tikai reāls, fizisks metāls.” Kijosaki norāda, ka dzeltenais metāls padarījis viņu bagātu un laimīgu.

Zelts ir patvēruma aktīvs, kas palīdz saglabāt kapitālu finanšu un politisko neskaidrību apstākļos. Daudzi analītiķi rekomendē turēt investīciju portfelī 10% zelta. Zeltam ir apriezta korelācija ar ASV dolāru-pavājinoties tam, pieaug dārgmetāla cenas, un otrādi.

 

Avots: Latgold portāls

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv