Reuters aptauja: ARB procentu likmes paaugstinās ne ātrāk kā pēc diviem gadiem

Treideri.lv | 19. februāris 2019 13:01
Reuters aptauja: ARB procentu likmes paaugstinās ne ātrāk kā pēc diviem gadiem

Vairums tirgus ekspertu šaubās, ka Austrālijas Rezervju Banka (ARB) likmes paaugstinās ātrāk kā 2021. gada sākumā, par to liecina aģentūras Reuters veiktās aptaujas dati.

Visi respondenti, 41 ekonomists, pārliecināti, ka šogad ARB procentu likmi saglabās rekord-zemajā 1.5% līmenī. Iepriekšējā aptaujā pirms dažiem mēnešiem trīs respondenti prognozēja likmju paaugstināšanu Austrālijā 2019. gada beigās. Šobrīd, atbilstoši vidējai prognozei, ARB turpinās ieturēt nogaidošu pozīciju vismaz līdz 2021. gada sākumam.

Pēc desmit respondentu domām, līdz nākošā gada beigām ARB veiks vismaz vienu procentu likmes pazemināšanu. Iepriekšējā aptaujā tā uzskatīja tikai septiņi aptaujas dalībnieki.

Respondenti savu prognožu korekciju skaidro ar strauju situācijas pasliktināšanos kādreiz tik strauji augušajā Austrālijas nekustamo īpašumu tirgū. Eksperti nobažījušies, ka tas var ļoti negatīvi ietekmēt patēriņa izdevumus, kā rezultātā ARB vēl pietiekoši ilgu laiku nebūs spējīga normalizēt monetāro politiku.

Atgādinām, ka pagājušajā naktī ARB publicēja pēdējās sanāksmes protokolu. Dokumenta noskaņojums kļuvis jūtami maigāks, norāda TD Securities analītiķi, un tagad to drīzāk var saukt par neitrālu. Regulators norāda uz ekonomiskajiem riskiem, kas saistīti ar mājokļu cenu kritumu, uzskatot, ka tas var izprovocēt patēriņa un inflācijas kritumu, IKP pieauguma tempu samazināšanos, kā arī bezdarba līmeņa pieaugumu.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv