Admiral Markets

Republikāņi saglabā vairākumu ASV Senātā

Treideri.lv | 7. novembris 2018 10:57
Republikāņi saglabā vairākumu ASV Senātā

Republikāņu partijas pārstāvji saglabās vairākumu ASV Senātā, vidustermiņa vēlēšanās otrdien izspiežot no vietām divus esošos demokrātu senatorus un iegūstot vēl divas vietas, raksta Dow Jones.

Republikāņi uzvarēja Demokrātiskās partijas senatorus Džo Donelli un Heidi Heitkamp attiecīgi no Indianas un Ziemeļdakotas, kā arī uzvarēja cīņā par brīvo vietu Tenesijā, kuru iepriekš ieņēma republikānis Bobs Korkers. Teksasā republikānis Teds Krūzs uzvarēja republikāni Beto O’Rurku.

Demokrāti republikāņus uzvarējuši Rietumu Virdžīnijā, Viskonsinā un Ņūdžersijā, taču ar to nepietiek, lai iegūtu vairākumu palātā.

Kontroles saglabāšana pār Senātu kļuva par nozīmīgu prezidenta Donalds Trampa un viņa politisko plānu uzvaru.

Republikāņu vairākums ļaus prezidentam arī turpmāk iecelt konservatīvus tiesnešus (ko Tramps noteicis par prioritāti), kā arī apstiprināt kandidātus administratīvajiem amatiem. Ja demokrāti iegūs vairākumu pārstāvju palātā un centīsies panākt impīčmentu, tas Trampam palīdzēs no tā izvairīties, jo noklausīšanām jānotiek Senātā, savukārt lēmuma apstiprināšanai nepieciešamas divas trešdaļas Senāta balsu.

Kā uz vēlēšanu rezultātiem reaģē finanšu tirgi

Rezultāts izrādījās pilnībā paredzams, tāpēc finanšu tirgu ieturētā reakcija ir pilnībā saprotama. Daudzi investori baidījās no kārtējās pārsteigumu porcijas, piemēram, pilnīgas varas maiņas Kongresā un impīčmenta draudiem.

Spēcīgākām demokrātu pozīcijām Pārstāvju palātā seko zināma nenoteiktība ekonomiskajos un iekšējās politikas jautājumos. No tā arī zināma tieksme izvairīties no riskiem, kas diez vai ir uz ilgu laiku.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv