Rabobank skaidro, kāpēc ASV un Ķīnas tirdzniecības kari turpināsies

Treideri.lv | 24. septembris 2019 19:12
Rabobank skaidro, kāpēc ASV un Ķīnas tirdzniecības kari turpināsies

Tuvākajos mēnešos ASV un Ķīnai neizdosies panākt tirdzniecības vienošanos, jo tam Pekinai nāktos pilnībā mainīt savu ekonomisko modeli, pārliecināts Rabobank tirgus izpētes departamenta vadītājs Maikls Everijs.

ASV akciju tirgus piektdienas tirdzniecības sesiju noslēdza nomāktā noskaņojumā pēc Donalda Trampa teiktā, ka tirdzniecības līguma noslēgšana ar Ķīnu nav viņa prioritāte pirms 2020. gada vēlēšanām. ASV prezidents norādījis, ka viņu neinteresē “daļēja vienošanās”, jo tirdzniecības konflikts nekādā veidā nemazina viņa pārvēlēšanas izredzes 2020. gadā (Ķīna, visdrīzāk, cer uz Baltā Nama pašreizējā saimnieka sakāvi.

ASV tirdzniecības pārstāvniecības birojs paziņojis, ka nesenās pārrunas amerikāņu un ķīniešu ierēdņu starpā bijušas “produktīvas”. Par viņu galveno tēmu kļuva lauksaimniecība (Vašingtona vēlas, lai Pekina nopietni palielina amerikāņu sojas un citu lauksaimniecības preču iepirkšanu). Taču ar vēl vienu Ķīnas solījumu pirkt Savienoto Valstu soju diez vai būs gana lai noslēgtu visaptverošu darījumu.

Visdrīzāk Tramps no Ķīnas gaida piekāpšanos intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumos, šķēršļu novēršanā ārvalstnieku ienākšanai savā tirgū un dāsno subsīdiju atcelšanu valsts kompānijām. Stipri apšaubāms, ka darījums tiks noslēgts tuvākajos mēnešos, jo šo jautājumu atrisināšanai Pekinai nāktos mainīt savu ekonomisko modeli, taču tā šādam solim nav gatava.

Tramps amerikāņu ekonomikas šī brīža stāvokli vērtē optimistiski, un tāpēc neuzskata par nepieciešamu steigties ar tirdzniecības karu izbeigšanu. Viņš par sevi būtu daudz mazāk pārliecināts, ja izlasītu Rabobank ASV galvenā stratēģa Filipa Mareja atskaites, kurš nākošgad prognozē recesiju. Ja Donalds Tramps zinātu, ka pagājušajā gadā Filips Marejs paredzēja gaidāmo FRS likmju samazināšanu, tad Marejs tiktu uzaicināts uz sarunu Baltajā Namā.

 

Tikmēr ASV prezidenta galvenais ekonomiskais padomnieks Larijs Kadlovs turpina ar optimismu lūkoties uz amerikāņu ekonomikas perspektīvām. Pašam Donaldam Tarmpam viens no galvenajiem barometriem ir S&P 500 akciju indekss, kurš joprojām ir vēsturisko maksimumu diapazonā. Tā kā ASV prezidenta domas, iespējams, mainīsies, ja akciju tirgus kritīsies par 10% vai vairāk.

 

Tramps turpina apgalvot, ka steigties ar līguma noslēgšanu vajadzētu nevis viņam, bet gan Ķīnai. Taču patiesībā ASV jau atcēlušas nodevu paaugstināšanu plašam spektram Ķīnas preču atbildot uz attiecīgiem lūgumiem no amerikāņu kompāniju puses. Tā kā uzvarētu tirdzniecības karos varētu būt daudz grūtāk, nekā uzskata Baltā Nama saimnieks.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv