Rabobank sajūsminās par eiro lieliskajām īpašībām

Treideri.lv | 16. novembris 2017 17:46
Rabobank sajūsminās par eiro lieliskajām īpašībām

Rabobank galvenā stratēģiskā analītiķe Džeina Foulija uzskata, ka EUR netiek uzskatīts par drošu patvērumu, taču tam piemīt zināmas patvēruma aktīva īpašības, un arī tā uzvedība šogad vedina domāt, ka valūtas patvēruma aktīva īpašības ir uzlabojušās.

Nesenais eiro kāpums pilnībā var tikt norakstīts uz spēcīgāku Vācijas IKP 3. ceturkšņa rādītāju publikāciju, kā arī uz Stop-Loss orderu nostrādāšanas rēķina, kad EUR/USD pārsniedza 1.17. Neskatoties uz to, eksperti tiecas domāt, ka EUR noskaņojuma uzlabojumu pamatā ir arī citi faktori. Raizes attiecībā uz kavēšanos ASV korporatīvo nodokļu samazināšanas likuma pieņemšanā jau pagājušās nedēļas nogalē nostādīja dolāru aizsardzības pozīcijās. Pilnībā iespējams, ka dolāra pircēji paliks malā un gaidīs jaunas pozitīvas ziņas attiecībā uz ASV fiskālo reformu. Tas palielina EUR atbalsta potenciālu.

Kaut gan ekonomiskās aktivitātes datiem salikumā ar zemajām procentu likmēm būtu jāveicina investīcijas reģionā. Lielais Eirozonas tekošo operāciju proficīts liecina, ka EUR vajadzētu būt salīdzinoši stabilam pret riska apetītes kritumu, jo tas palielina iespēju, ka EUR varētu demonstrēt droša patvēruma aktīva īpašības.

ECB aprēķinājusi, ka augustā tekošā konta proficīts Eirozonā sasniedzis 33.3 miljardus eiro. Tekošā konta saldo ir patvēruma valūtas reālais pamats, jo investoriem ir tendence krīzes apstākļos pārvietot savus līdzekļus tuvāk mājām. Arī budžeta saldo, augstais likviditātes līmenis un pārvaldes stabilā sistēma ir droša patvēruma aktīva raksturīgākās īpašības. Kamēr EUR novērtē daudzus no šiem faktoriem, tā salīdzinoši nelielais vecums un parādu krīzes tuvums līdz šim lika šaubīties, vai tas droša aktīva statusā spēj līdzināties CHF.

Kopš gada sākuma EUR/CHF pakāpies par aptuveni 9%. Eksperti šos panākumus piedēvē ekonomiskās situācijas uzlabojumiem Eirozonā, kas ļāva samazināt pieprasījumu pēc Šveices patvēruma aktīva. Lai EUR/CHF atgrieztos pie godīgas vērtības, EUR pievilcībai jāpieaug. Uz doto brīdi zemu procentu likmju, spēcīga pieauguma un salīdzinoši stabila politiskā fona salikums liecina, ka Eirozonas pamati var būt tik pat labi kā frankam, un Rabobank saglabā pozitīvu noskaņojumu attiecībā uz eiro. EUR/USD 6 mēnešu prognoze tiek saglabāta 1.20 līmenī, norāda bankas eksperte. Atgādinām, ka Džeina Foulija ir viena no retajiem ekspertiem, kas lielākās EUR neuzticības laikā 2016. gada decembrī prognozēja, ka tā kurss pēc gada sasniegs 1.14, tikmēr daudzi eksperti lūkojās paritātes virzienā.

Forex valutu grafiks EURUSD

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv