Rabobank: mārciņa atrodas uz slidena ceļa

Treideri.lv | 17. maijs 2016 09:24
Rabobank: mārciņa atrodas uz slidena ceļa

Pēc Rabobank analītiķes Džeinas Foulijas teiktā, Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī, uzstājoties pagājušajā nedēļas nogalē, atbalstījis CB oficiālajā paziņojumā izskanējušo brīdinājumu attiecībā uz Lielbritānijas potenciālo izstāšanos no Eiropas Savienības.

Galvenokārt, regulators uzskata, ka mājsaimniecības, baidoties no izdaudzinātā Brexit, nesteidzas ar pirkumiem, savukārt kompānijas atliek investīciju projektus, kas izraisa darba spēka pieprasījuma kritumu un, attiecīgi, bezdarba pieaugumu. Tajā pat laikā pieaugums piedāvājuma pusē palēnināsies, atspoguļojot kapitāla uzkrājuma tempu kritumu un nepieciešamību pēc resursu pārdales.

Bez tam, Rabobank uzskata, ka mārciņai šobrīd ir tikai viens ceļš – taisni uz leju. Vēl jo vairāk, valūtas devalvācija uz pieprasījuma un piedāvāju samazinājuma fona izpaudīsies ekonomiskās izaugsmes tempu būtiskā kritumā, taču tajā pat laikā inflācija, iespējams, augs daudz straujāk, nekā prognozēts centrālās bankas maija atskaitē.

Tikmēr Anglijas Bankas skarbie brīdinājumi, praktiski draudi, gandrīz nekādi nav spējuši ietekmēt eiro/mārciņas dinamiku, toties stipri satraukuši izstāšanās kampaņas aktīvistus. Galvenokārt, parlamenta loceklis Ris-Mogs pieprasījis atstādināt Karnī, apsūdzot viņu politiskajās spēlēs, kamēr centrālajai bankai būtu jāsaglabā neitralitāte un maksimāla objektivitāte.

Acīmredzams, ka palikušās 38 dienās līdz referendumam politiskās kaislības tikai pieaugs, bet tām līdzi ar britu valūtas volatilitāte. Kopš mēneša sākuma mārciņa krītas, kas pilnībā saskan ar tā paša laika vērienīgo dolāra kāpumu visā tirgus spektrā. Taču eiro/mārciņa ir salīdzinoši stabila, neskatoties uz svārstībām un nenoteiktību, kas saistīta ar Brexit. Tas nozīmē, ka investori, iespējams, uzskata, ka jau ir labi sagatavojušies iespējamajai Lielbritānijas aiziešanai no ES, vai arī vienkārši bezrūpīgi cer uz status quo saglabāšanu pēc referenduma.

Atbilstoši Rabobank prognozēm, ja Lielbritānija nākošmēnes nobalsos par Brexit, politiskā nenoteiktība var izprovocēt strauju EUR/GBP kāpumu līdz 0.86 apgabalam. Lēmums par labu tam, lai paliktu ES tiks sagaidīts ar atvieglotu nopūtu, kas dzīs pāri tuvāk 0.75. Mārciņas dinamikas raksturs tuvākajos mēnešos lielā mērā noteiks Anglijas Bankas politiku. Šogad publicētie vājie dati liecina par to, ka Lielbritānijas ekonomika samazina izaugsmes tempus. Līdz ar to var uzskatīt, ka mārciņa šogad nespēs pakāpties līdz novembra maksimumiem pat tad, ja Lielbritānija nolems palikt ES sastāvā.

Ņemot vērā nelabvēlīgo makrostatistiku, Rabobank pārceļ prognozējamo Anglijas Bankas likmes pirmās paaugstināšanas termiņu uz 2017. gada maiju – labākajā gadījuma, respektīvi, ja Lielbritānija paliks ES. Mārciņas devalvācija patiesībā ved uz inflācijas spiediena pieaugumu, kas gan nenozīmē automātisku normalizācijas cikla sākumu. Regulators var zināmu laiku ignorēt inflācijas riskus, ja ekonomika mērtiecīgi palēnināsies. Šajā etapā mārciņas liktenis ir atkarīgs no liela daudzuma mainīgo, kas EUR/GBP sola vairākus nemierīgus mēnešus. Šonedēļ tiks publicētas Lielbritānijas CPI, darba tirgus un mazumtirdzniecībvas atskaites, kuras arī ir pelnījušas uzmanību.

 

Treideri.lv

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv