Rabobank: Anglijas Banka uzmanīgi seko mārciņas kursam

Treideri.lv | 7. februāris 2019 10:39
Rabobank: Anglijas Banka uzmanīgi seko mārciņas kursam

Anglijas Banka uzmanīgi seko mārciņas kursam, kaut gan izvairās no komentāriem par tās dinamiku.

Anglijas Bankas Monetārās politikas komitejas locekļi parasti cenšas nerunāt par mārciņas dinamiku, lai netiktu apvainoti valūtu manipulācijās, taču regulators uzmanīgi seko mārciņas kursam, raksta galvenā Rabobank stratēģe Džeina Folija.

Viņa norāda, ka straujas mārciņas kursa svārstības būtiski ietekmē Lielbritānijas inflācijas prognozes. Tāpēc spēcīgas tirgus svārstības reakcijā uz ziņām par un ap Brexit regulatoram var radīt lielas problēmas.

Kopš gada sākuma britu valūtas vērtība labi pieaugusi uz augošā investoru optimisma fona attiecībā uz to, ka izdosies izvairīties no smaga Brexit. Turklāt savu lomu nospēlēja arī Anglijas Bankas agresīvais noskaņojums.

Atbilstoši mūsu bāzes prognozei, Lielbritānija un ES laicīgi, respektīvi līdz 29. martam, panāks kompromisu. Taču vienošanās, iespējams, tiks noslēgta pēdējā brīdī”,

– raksta eksperte, prognozējot, ka tuvākajos 3-6 mēnešos eiro kurss pret mārciņu noslīdēs 0.85-0.86 diapazonā, kur sāksies konsolidācija. Smaga Brexit gadījumā mārciņas kurss kritīsies par 12-14%, pārī ar dolāru sasniedzot 1.14 un paritāti pret eiro.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv