Putins aicinājis radīt alternatīvu dolāram

Treideri.lv | 30. jūlijs 2018 10:30
Putins aicinājis radīt alternatīvu dolāram

Dolāra stāvoklis universālās rezervju valūtas statusā “kļūst par problēmu” pasaules ekonomikai, tā BRICS samitā DĀR paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pēc viņa teiktā, Kremlī ļoti labi saprot, ko dolārs šodien nozīmē. Tā ir universāla rezervju valūta. Vairāk vai mazāk uz šo statusu var pretendēt eiro, taču arī ne pilnā apmērā, uzskata Putins.

Tieši šis dolāra statuss, kuram nav pilnvērtīgas alternatīvas, arī ir problēma, uzsvēris Krievijas prezidents, piebilstot, ka Krievija neatsakās no dolāra, taču ir nepieciešams paplašināt pasaules finanšu iespējas un radīt jaunas rezervju valūtas.

“Par šo problēmu, un tā tiešām kļūst par problēmu, nerunājam mēs vien. Ja domājat, ka tā ir Krievijas iniciatīva, jūs maldāties”, – apgalvo Putins, piebilstot, ka dolāra alternatīvas radīšana pasaules ekonomiku un finanses padarīs stabilākas.

Putins norādījis, ka jau parādās reģionālās rezervju valūtas, precizējot, ka šāda loma attiecībā uz NVS jeb EirĀzES ir arī Krievijas rublim.

Noslēgumā Putins piebildis, ka jebkura nacionālā valūta ir tik spēcīga un laba, cik spēcīga un laba ir aiz tās stāvošā ekonomika.

Atgādinām, ka maijā Putins aicināja “atsaistīt” Krievijas ekonomiku no dolāra, lai nostiprinātu “ekonomisko suverenitāti”, savukārt iepriekš nosodīja dolāra monopola stāvokli, kas ASV ļauj “parazitēt” uz pasaules ekonomikas rēķina un “dzīvot pāri līdzekļiem”.

Uz Putina paziņojumu fona Krievijas CB aprīlī-maijā praktiski pilnībā likvidēja ieguldījumus ASV parādzīmēs. Centrālā banka atbrīvojās no ASV obligācijām 79.2 miljardu dolāru apmērā, savukārt divas trešdaļas no līdzekļiem (48 miljardus dolāru) noguldīja ārvalstu banku depozītos. Pēc Putina teiktā, tas darīts sankciju radīto draudu dēļ.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv