Ponzi shēma izmantojot Bitcoin

Treideri.lv | 23. janvāris 2018 15:22
Ponzi shēma izmantojot Bitcoin

ASV regulators CFTC apsūdzējis Dilonu Maiklu Dīnu 1.1 miljona ASV dolāru piesavināšanā krāpnieciskā veidā, piedāvājot klientiem investēt kriptovalūtu binārajās opcijās.

ASV regulators kādam Kolorado uzņēmējam Dilonam Maiklam Dīnam un viņa Lielbritānijā reģistrētajai kompānijai Entrepreneurs Headquarters Limited uzrādījis apsūdzību tirdzniecības noteikumu pārkāpšanā un aptuveni 1.1 miljona dolāru izkrāpšanā no vairāk kā 600 klientiem, tā pagājušajā piektdienā paziņojis pats regulators.

Pretenzijā regulators detalizēti apraksta to, kā darbojusies krāpnieciskā shēma, kas, sākot no pagājušā gada aprīļa piesaistīja investorus ar maldinošām reklāmām, solot tiem nopelnīt ar bitcoin bināro opciju tirdzniecību. Tiek uzskatīts, ka patiesībā iegūtās monētas piesavinājās banālas Ponzi shēmas organizatori.

Savu apsūdzību CFTC ceturtdien izvirzīja Ņujorkas Austrumu apgabala federālajā tiesā. Pēc regulatora teiktā, Maikls Dīns no klientiem saņēma kriptovalūtu, lai tālāk to pārvērstu reālā naudā un investētu dažādos ārpusbiržas preču instrumentos, tajā skaitā binārajās opcijās. Tiek uzskatīts, ka, lai radītu stabilitātes un pārliecības ilūziju, apsūdzētie klientiem sniedza viltotus izrakstus no fonda kontiem, demonstrējot viņu ieguldījumu ienesīgumu. Vēl jo vairāk, apsūdzētie solīja klientiem drošus līdzekļu ieguldījumus un garantētu stabilu ienesīgumu. Dīns saviem klientiem stāstīja par saviem personīgajiem panākumiem treidingā un bagāto pieredzi opciju tirdzniecībā.

Galvenā krāpnieciskās shēmas būtība bija tāda, ka cenšoties panākt klientu uzticību, tiem periodiski tika izmaksāta zināma summa kā veiksmīgu investīciju ienākumi. Patiesībā izmaksas tika veiktas uz citu klientu līdzekļu rēķina (klasiska Ponzi finanšu piramīda). Abos gadījumos, neviens no atbildētājiem sevi vai kompāniju nereģistrēja CFTC.

Jāpiebilst, ka, ja Dīna vaina tiesā tiks pilnībā pierādīta, viņam draud cietumsods līdz 20 gadiem. Tāpat CFTC tiesā pieprasīja zaudējumu atmaksu cietušajiem pilnā apmērā, kā arī soda naudas piemērošanu apsūdzētajiem.

CFTC juridiskās nodaļas direktors Džeimss Makdonalds komentē: “Sabiedrības pieaugošā interese par bitcoin un citām virtuālajām valūtām sniegusi jaunas iespējas arī krāpniekiem. Kā norādīts prasībā, apsūdzētie šo ažiotāžu izmantojuši savtīgos nolūkos, piedāvājot klientiem iespēju izmantot viņu bitkoinus investīcijās binārajās opcijās, bet patiesībā iemānot tos Ponzi shēmā. Šis gadījums uzskatāmi demonstrē komisijas izlēmību arī turpmāk veikt operatīvus pasākumus šādu shēmu darbības izskaušanai un krāpnieku saukšanai pie atbildības”.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv