Politiskās kaislības uzkarst, dolārs uz robežas

Treideri.lv | 12. jūlijs 2017 10:06
Iesaki:
Politiskās kaislības uzkarst, dolārs uz robežas

Āzijas tirgi koncentrējušies uz politiku visās tās izpausmēs: Trampa jaunākā vēstules piedevušas nedaudz asumu jau it kā apnikušajai tēmai par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, savukārt vakardienas Laielas Breinardas uzstāšanās sniedza atbalstu treideru interesei par likmju, diferenciāļu un stimulu problēmu.

Šajā kontekstā FRS ierēdņa piesardzīgie komentāri sabremzēja bēgšanu no riskiem, kuru izprovocēja jaunie ASV impīčmenta draudi.

Akciju tirgus klīst bez mērķa

Reģionālie akciju indeksi izklīduši kur kurais: Japānas Topix, uz jēnas kāpuma fona, zaudējis 0.3%, pie tam lāču dinamika tika fiksēta visās nozarēs. Arī Austrālijas S&P/ASX 200, neskatoties uz pozitīvo dinamiku izejvielu segmentā, aizgājis mīnusos – par 0.8%. Dzelzs rūda – Austrālijas galvenais eksporta aktīvs – šorīt sadārdzinājusies par 2%, stimulējot kalnrūpniecības kompāniju akciju kāpumu. Taču kritums finanšu sektorā pilnībā dzēsa šo pozitīvo dinamiku. Hang Seng pakāpies par 0.8%, pārvarot nozīmīgo 26000 atzīmi, savukārt Shanghai Composite zaudējis 0.2%.

Valūtu tirgus šķetina politiskās intrigas

Valūtu tirgū dolārs izgājis no modes: to izstūma vakar un pārdod arī šorīt Āzijas sesijā. Vakar uzstājoties, FOMC locekle Laiela Beinarda apstiprināja savu stimulu atbalstītājas slavu, paziņojot, ka centrālajai bankai jāizrāda maksimāla piesardzība pieņemot lēmumus par likmes paaugstināšanu. Pēc viņas teiktā, vidējā perspektīvā neitrāls federālo fondu likmes līmenis reālajā izteiksmē vēl ilgi saglabāsies tuvu nullei, un tas nozīmē, ka FRS jau praktiski pilnība noslēgusi politikas normalizācijas procesu.

Tirgus reakcija bija pilnībā paredzama: valsts obligāciju ienesīguma un dolāra kritums, jo īpaši pāros ar eiro un jēnu, kā arī mērens optimisms riska aktīvu tirgos.  Tagad atliek gaidīt, ko teiks Dženeta Jellena. Regulatora vadītājai nepatīk baidīt tirgus un viņa cenšas būt maksimāli paredzama, tāpēc no viņas komentāriem var gaidīt īslaicīgu volatilitātes pieaugumu, savukārt kaut ko līdzīgu sprādziena efektam – diez vai.

USD/JPY vakar tomēr izdevās pārvarēt 114.36 pretestību un notestēt maksimumus ap 114.49, taču izrāviens izrādījās viltus, tāpēc līdz dienas beigām pāris atgriezās diapazonā zem 114.00. Vieglais anti-riska noskaņojums un ASV obligāciju ienesīguma kritums kļuva par papildus iemeslu dolāra pārdošanai pret jēnu, savukārt tehniskie faktori šo procesu paātrināja. Šodien Āzijas sesijā jēna attiecībā pret dolāru sadārdzinājās vēl par 0.45%. Pirmais lokālais atbalsts 113.30/00 var noturēt lejupslīdošās dinamikas attīstību, vismaz līdz Jellenas vizītei Kongresā.

EUR/USD vakar noslēdzās virs 1.1450 pretestības līmeņa, būtiski paaugstinot izredzes uz kāpumu līdz 1.1500 un augstāk. Politiskais skandāls Trampu dzimtā nospēlējis par labu vienotajai valūtai, taču bez papildus stimuliem šādu notikumu efekts nemēdz būt noturīgs, tas nozīmē, ka eiro vēršiem atliek cerēt uz Jellenu ar viņas piesardzīgajiem komentāriem. Tajā pat laikā jāatceras, ka investori attiecībā uz FRS monetāro politiku jau tā noskaņoti salīdzinoši skeptiski,, savukārt lielākā daļa piesardzības jau ir iecenota – lieliski pieaugošas volatilitātes apstākļi “pērc uz baumām, pārdod uz faktiem” scenārija ietvaros.

Nafta, reaģējot uz datiem par rezervēm, sadārdzinās

Vakar publicētie API dati par rezervēm izprovocēja strauju naftas cenu kāpumu. Brent noslēdzās virs 48.00 dolāru atzīmes, savukārt WTI – 45.77 līmenī. Šorīt augošā dinamika uzņem apgriezienus uz dolāra krituma fona, kā arī gaidot oficiālos enerģētikas ministrijas datus. Prognozes liecina, ka arī šī atskaite atspoguļos rezervju kritumu, kas īstermiņā var sniegt cenām papildus atbalstu. Taču, no fundamentālā viedokļa, naftas tirgū, gan pieprasījuma, gan piedāvājuma pusē, joprojām dominē lāču noskaņojums, bet tas nozīmē, ka augošā dinamika netiks tālāk par īstermiņa diapazona robežām.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv