Polijā Ukrainas notikumu iespaidā pieaug pieprasījums pēc zelta

Treideri.lv | 8. maijs 2014 13:29
Polijā Ukrainas notikumu iespaidā pieaug pieprasījums pēc zelta

Polijas iedzīvotāji turpina aktīvi iegādāties zeltu monētu un stieņu veidā-par to ziņo poļu radio. Martā ieņēmumi no stieņu un monētu pārdošanas bija par 50% augstāki nekā februārī, un divas reizes lielāki nekā analoģiskā periodā pērn. Šādu aktivitāti varētu skaidrot ar nestabilo ekonomisko un politisko situāciju kaimiņvalstī Ukrainā.

Liels pieprasījums no iedzīvotāju puses ir pat 1 grama zelta stieņiem. „Poļi gatavi tos iegādāties vairumā pa 100 gab. neskatoties uz to, ka to vērtība šādā gadījumā būs augstāka nekā viena 100 gr.zelta stieņa vērtība”, norāda Varfolomeijs Kņihņickis, Monētu Nama kases vadītājs.

Polijas Nacionālā Banka atjaunojusi kolekcijas monētu kalšanu. Pašreiz populāras monētas, kas veltītas Jāņa Pāvila II kanonizācijai (tirāža 5 000).

Skandāls ap Amber Gold zelta pārdošanas afēru, pretēji iepriekš raisītajām bažām, nav atstājis iespaidu uz zelta pārdošanas apjomiem. „Poļi sapratuši, ka virtuālie un fiziskie dārgmetāli nav viens un tas pats. Uzticības mazināšanās nenotika, jo mainījās pircēju uzvedība-investori saprata, ka labāk ieguldīt naudu fiziskajā zeltā: monētās vai stieņos”, skaidro Kņihņickis.

Zelta monētu un stieņu pārdošanas apjoma palielināšanās novērojama arī ārpus Polijas. Kā zināms, lielākais pieprasījums pēc zelta ir Ķīnā un Indijā. Abas šīs valstis rada vairāk kā pusi no pasaules pieprasījuma pēc dzeltenā metāla. Pēc 2013.gada rezultātiem Ķīna pēc pieprasījuma apsteigusi Indiju un pašlaik ir pasaules līderis zelta patēriņā un ražošanā.

Kā norāda eksperti, zelts var būt viens no investīciju portfeļa diversifikācijas instrumentiem. Pēc Vispasaules Zelta Padomes (World Gold Council) datiem, labi sastādītam investīciju portfelim (kas tiek aprēķināts uz desmit gadu analīzes pamata), jāsatur 10 līdz 20% zelta. Investīcijas zeltā ir labs nodrošinājums nākotnes pensijām, īpaši nestabilas pensiju sistēmas apstākļos. Dārgmetāla vērtības palielināšanās pasargā no inflācijas, ko rada papildus naudas emisija.

Avots: Latgold.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv