Pirms FRS sēdes zelta cenas nemainīgas

Treideri.lv | 28. oktobris 2015 08:05
Pirms FRS sēdes zelta cenas nemainīgas

Otrdien, 27.oktobrī, zelta cenas praktiski nemainījās. Investori nogaida pirms divu dienu ASV FRS sēdes par naudas politikas jautājumiem, kuras rezultāti būs zināmi trešdien.

Ņujorkas preču biržas (NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena nemainījās, paliekot 1165.80 USD/oz rajonā.

Daudzi investori sagaida, ka ASV FRS pēc sēdes noslēgšanās trešdien nepaaugstinās procentu likmes. Vienlaicīgi analītiķi un treideri cer, ka sēde nodrošinās lielāku skaidrību par ASV ekonomikas spēku un iespējamo likmju celšanas termiņu. Zelts nerada procentu ieņēmumus, tādēļ, paaugstinoties procentu likmēm, tam grūtāk konkurēt ar aktīviem, kas rada ienākumus, piemēram, ASV obligācijām.

Saskaņā ar otrdien publiskotajiem datiem, septembrī pieprasījums pēc ilglaicīgas lietošanas precēm ASV samazinājies. Tā ir vēl viena ASV ekonomikas nevienmērīgas attīstības pazīme, kas var spiest FRS atlikt likmju celšanu uz vēlāku laiku.

“Iespējams, zelta cenas paliks fletā līdz FRS sēdes noslēgumam un ASV 3. kvartāla IKP datu publicēšanas, kas notiks ceturtdien”, atzīmē Edcards Meirs no INTL FC Stone.

“Abi šie faktori var radīt skaidrību par iespējamo procentu likmju celšanu, kas, savukārt, īstermiņa perspektīvā ietekmēs zelta tirgu”, uzskata Meirs. “Tuvākajā laikā, visticamāk, netiks novērotas spēcīgas augšupejošas vai lejupejošas kustības”, piebilst analītiķis.

Šomēnes zelta cenas uz iespējamā ASV procentu likmju saglabāšanas fona pieaugušas gandrīz par 5%.

Latgold portāls

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv