Pirmo reizi 13 gadu laikā kritušies Apple pārdošanas apjomi

Treideri.lv | 28. aprīlis 2016 18:11
Pirmo reizi 13 gadu laikā kritušies Apple pārdošanas apjomi

Apple ienākumi gada otrajā ceturksnī sarukusi par 13%. Tas pamatā noticis pateicoties iPhone viedtālruņu pārdošanas apjomu kritumam. Tā liecina kompānijas atskaite.

Pārdošanas apjomi no pagājušā gada šī paša perioda 58 miljardiem dolāru kritušies līdz 50.56 miljoniem. Kompānijai ceturkšņa laikā izdevies pārdot 51.2 miljonus iPhone tālruņu, kas ir par 10. miljoniem mazāk kā 2015 gada šajā pašā laika periodā.

Tas ir pirmais Apple produkcijas pārdošanas kritums pēdējo 13 gadu laikā, norāda analītiķi.Visdrūmāk kompānijai klājies Ķīnā, kur pārdošana sarukusi par 26%. Tāpat rezultātus ietekmēja dolāra kurss pret juaņu.

Apple tīrā ceturkšņa peļņa kritusies no 13.5 līdz 10.5 miljardiem dolāru – respektīvi, par 22%.

 

Labi rezultāti?

Pēc atskaites publicēšanas Apple akciju vērtība kritās par 8%. Pēdējos 12 mēnešos to kurss krities par gandrīz 20%. Pārdoto planšetdatoru iPad skaits sarucis par 19% salīdzinājumā ar pagājušā gada otro ceturksni, datoru pārdošana kritusies par 12%.

Neskatoties uz to, kompānijas vadītājs Tims Kuks paziņojis, ka Apple, ņemot vērā spēcīgos makroekonomiskos pretvējus, otrajā ceturksnī parādījis labus rezultātus.

Taču par veiksmīgu ceturksni varētu saukt vien attiecībā uz Apple servisiem, tajā skaitā App Store, App Pay un Apple Music: apakšnodaļa uzrādījusi 20% pārdošanu pieaugumu salīdzinot ar analoģisku pagājušā gada laika periodu.

Ziņas par Apple pārdošanu kritumu investoriem nebija nekāds pārsteigums: pati kompānija vēl janvārī brīdināja par neparasti zemu iPhone pasūtījumu skaita pieaugumu, norādot, ka tas var negatīvi atspoguļoties uz otrā ceturkšņa rezultātiem.

Tā vai citādi, investoriem jābūt apmierinātiem: Apple paziņojusi arī par ceturkšņa dividenžu paaugstināšanu līdz 57% par akciju.

 

Treideri.lv

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv