Piecas ASV bankas pirmo reizi vēsturē gada laikā nopelnījušas $100 miljardus

Treideri.lv | 18. janvāris 2019 17:53
Piecas ASV bankas pirmo reizi vēsturē gada laikā nopelnījušas $100 miljardus

Pirmo reizi vēsturē JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Citi un Goldman Sachs kopējā peļņa pagājušajā gadā pārsniegusi $100 miljardus.

ASV finanšu sektora peļņu veicinājuši nodokļi, procentu likmju kāpums, mazumtirdzniecības banku pakalpojumu bums, kā arī apvienošanas un pārņemšanas (M&A) operāciju apjoma pieaugums. Tajā pašā laikā Volatilitātes uzplaiksnījums veicinājis peļņas mazināšanos no brokeru darbības parādu, valūtu un izejvielu tirgos.

JPMorgan un Bank of America guvušas vēsturiski augstāko peļņu, savukārt Citi un Goldman Sachs atskaites liecina par augstākajiem peļņas rādītājiem kopš pasaules finanšu krīzes beigām. Turklāt amerikāņu bankas optimistiski raugās arī uz šo gadu, neskatoties uz neseno akciju tirgus kritumu un ieilgušajiem tirdzniecības kariem starp ASV un Ķīnu.

Mēs nedomājam, ka ekonomiskais cikls ASV ir tuvu noslēgumam. ASV ekonomiskās perspektīvas joprojām šķiet optimistiskas, savukārt patēriņa izdevumi joprojām ir augsti. Pasaules ekonomikas izaugsmes tempi var sarukt, taču par recesiju nevar būt runas”,

– uzskata JPMorgan finanšu direktore Marianna Leika.

Neskatoties uz rekord-augsto gada peļņu, pēdējā ceturksnī JPMorgan pirmo reizi 15 atskaites periodu laikā nopelnījusi mazāk nekā iepriekš prognozēts. Janvārī banku indekss KBW pieaudzis par 10%, taču tas noticis korekcijas ietvaros pēc decembra krituma, kura laikā banku akciju kotācijas saruka par vairāk nekā 20% salīdzinot ar iepriekšējiem maksimumiem.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv