Pieaugošo risku dēļ pārtrūkusi preču valūtu un naftas saikne

Treideri.lv | 9. janvāris 2020 17:24
Pieaugošo risku dēļ pārtrūkusi preču valūtu un naftas saikne

G-10 grupas preču valūtas neuzrādīja ievērojamu korelāciju ar spēcīgajām naftas cenu svārstībām pēdējās dienās, jo investori gūst arvien skaidrāku priekšstatu par naftas virzītājspēkiem pašreizējā vidē.

Lai gan Brent jēlnaftas nākotnes līgumi šonedēļ pieauga, jo saasinājās spriedze starp ASV un Irānu, spotforex tirgus atbilstošu reakciju nedemonstrēja. Gaidāms, ka ar naftu saistītās valūtās būs vērojamas blaknes, ja naftas cenas apstiprinās to pieaugumu.

Neskatoties uz to, naftas cenu izmaiņu pamatā esošo faktoru analīze ir būtiska, lai prognozētu attiecīgas valūtu izmaiņas. Ja naftas cenu pieaugumu ir radījušas bažas par piedāvājumu, nevis bailes par pieprasījumu, riska neapzināšanās var atņemt preču valūtām izaugsmes iespējas, kas acīmredzot arī notiek pašreizējos paaugstināta ģeopolitiskā riska apstākļos.

Es veica Brent jēlnaftas fjūčeru nedēļas ienesīguma regresiju, izmantojot tirdzniecības svērtos indeksus, lai novērstu dolāra dominējošo efektu, un tas deva pamatotas beta likmes, kas parāda, ka Kanādas dolārs un Norvēģijas krona visciešāk pārvietojas ar naftu. Tas nav pārsteidzoši, ņemot vērā, ka abas valstis ir naftas neto eksportētājas. Jenai ir tieši pretēji, ņemot vērā, ka Japāna ir naftas neto importētāja.

Tehniskā analīze liecina, ka visciešāk ar naftu korelē Kanādas dolārs un Norvēģijas krona. Tas nav nekāds pārsteigums, ņemot vērā, ka abas valstis ir tīras naftas eksportētājas. Attiecībā uz jenu viss ir gluži pretēji, ņemot vērā, ka Japāna ir naftas neto importētāja.

Tomēr šajā metodē tiek izlaisti mainīgie, kas sniedz pilnīgāku priekšstatu par pašreiz spēkā esošo faktoru kombināciju. Viens no šiem faktoriem ir riska apetīte. Izmantojot S&P 500 kā starpnieku, gan CAD, gan NOK ir viena no spēcīgākajām korelācijām ar riska apetīti starp G-10 valūtām, pamatojoties uz piecu dienu slīdošo vidējo ienesīgumu pēdējo sešu mēnešu laikā. Abām valūtām ir izteiktāka saistība ar S&P nekā naftas cenām, kaut arī korelācijas stiprums laika gaitā mainās.

Paplašinot analīzi ārpus tirdzniecības svērtajiem valūtu maiņas kursiem, redzams, ka Šveices franka un eiro cross kursi parāda tradicionālu riska uzvedību pārī ar Kanādas dolāru un kronu. Tas apstiprina hipotēzi, ka sentimenta pasliktināšanās attiecībā uz risku aizēno naftas cenu atbalstu. Ja Tuvo Austrumu ilgtspējīgas deeskalācijas scenārija ietvaros tirgos atkal atgriezīsies riska apetīte, ieguvēji būs vairums cross pāru pret Japānas jenu – mainīgās korelācijas ar S&P sešu mēnešu laikā ir pozitīvas un statistiski nozīmīgas.

Valūtas ar augstu betu pāros viena ar otru – AUD, CAD, NOK – šobrīd demonstrē visindefertāko cenu kustību attiecībā uz noskaņojuma maiņu. Korelācijas pētījumos ir acīmredzamas nepilnības, un ticamāks skatījums ietvertu plaša spektra daudzfaktoru analīzi. Tomēr, tā kā tirgus svārstības joprojām ir augstas, jo treideri seko līdzi ģeopolitiskā riska pakāpei, tāpēc gaidāms, ka G-10 valūtas tiks pakļautas plašāka riska noskaņojuma pārmaiņām, nevis atsevišķi ņemtām naftas cenu svārstībām.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv