Pieaug pieprasījums pēc zelta kā patvēruma aktīva

Treideri.lv | 21. janvāris 2016 09:06
Pieaug pieprasījums pēc zelta kā patvēruma aktīva

Trešdien, 20.janvārī, zelta cenas, uz pasaules fondu tirgus krituma fona, pieauga. Šāda nestabilitāte veicina zelta kā patvēruma aktīva popularitāti.

Zelta cenu pieaugums notika uz strauja pasaules fondu indeksu krituma fona. Ķīnas indekss Shanghai Composite samazinājās par 1%, Japānas Nikkei Stock Average – par 3,7%, Eiropas Stoxx 600 – par 3,2%. ASV DJIA trešdienas vakarā bija samazinājies par 2,3%. WTI markas naftas cenas sasniegušas jaunus 12 gadu minimumus.

Ņujorkas preču biržas (NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta februāra fjūčeri, kuru cena pieauga par 1.5% līdz 1106.20 USD/oz, kas ir augstākā zelta cena kopš 7.janvāra.

2015.gadā zelta cenas atradās zem spiediena, jo FRS pirmo reizi gandrīz 10 gadu laikā gatavojās paaugstināt procentu likmes. Tomēr pēdējā laikā zelta cenas atjaunojās. To veicināja nestabilitāte pasaules finanšu tirgos un bažas par ekonomikas izaugsmes perspektīvām.

2016.gada sākumā pieprasījums pēc zelta kā patvēruma aktīva radīja cenu pieaugumu par 4.3%.

“Tas ir tas gadījums, kad investori nevēlas riskēt un investē ASV obligācijās un zeltā, griežoties pēc patvēruma pie drošiem aktīviem”, saka Grehems Laitons Ņujorkas kompānijas Marex Spectron brokeris. “Ja paskatās uz situāciju pasaulē, tad nav nemaz tik daudz drošu patvēruma aktīvu.”

Tirgus sagaida, ka zelts saņems atbalstu no pašreizējās nestabilitātes, kas var likt ASV FRS atlikt plānoto nākamo procentu likmju celšanu. Likmju pieaugums padarītu zeltu par mazāk konkurētspējīgu ar tādiem vērtspapīriem kā Valsts Kases obligācijas, jo tas radītu ASV dolāra nostiprināšanos.

“Var gadīties, ka pat 2016.gada decembrī FRS nepaaugstinās procentu likmes”, saka Džonatans Batlers no Mitsubishi Corp.

Tomēr ne visiem dārgmetāliem pēdējās dienas bija tik labas. Platīna cenas sasniegušas 7 gadu minimumu trešo tirdzniecības dienu pēc kārtas.

Platīna fjūčeru cenas samazinājās par 1.3% līdz 819.20 USD/oz. Investori bažījās par iespējamo platīna pieprasījuma mazināšanos Ķīnā un par iespējamo dīzeļa dzinēju auto īpatsvara samazināšanos. Arī DĀR valūtas randa vērtības samazināšanās var palielināt platīna piedāvājumu tirgū.

Platīnu izmanto auto katalizatoru ražošanā, tādēļ auto tirgus tendences šī metāla cenām ir ļoti svarīgas.

Tomēr tiek sagaidīts, ka kopumā 2016.gadā jaunu auto pārdošanas apjomi pieaugs, bet platīna piedāvājums samazināsies, kas var radīt tā cenu ralliju, norāda Macquarie. Taču tas notiks tikai gadījumā, ja investori atgūs pārliecību par labām ilgtermiņa tirgus tendencēm. “Problēmas tirgū ir, taču, iespējams, tās ir pārspīlētas”, norāda Macquarie.

Sudraba fjūčeru cenas pieauga par 0.3% līdz 14.16 USD/oz, bet palādija fjūčeru cenas kļuva lētākas par 1.6%, sasniedzot 489 USD/oz.

 
Latgold portāls

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv