Pēc signāliem par pacietību, skaidrāk iezīmējas FRS pauze martā

Treideri.lv | 10. janvāris 2019 12:14
Pēc signāliem par pacietību, skaidrāk iezīmējas FRS pauze martā

ASV centrālā banka savu procentu likmi bez izmaiņām var saglabāt līdz martam vai pat ilgāk, gaidot lielāku skaidrību attiecībā uz pasaules izaugsmes riskiem, kas var ietekmēt ASV ekonomiku.

Šādus signālus raida nesenie Federālās Rezervju Sistēmas pārstāvju komentāri, kurus pastiprina 18.-19. decembra sanāksmes protokols, atbilstoši kuram daudzi regulatora pārstāvji uzskata, ka centrālā banka “var atļauties pacietīgu pieeju turpmākajai monetārās politikas normalizācijai”. Investori jaunus signālus saņems FRS priekšsēdētāja Džeroma Pauela uzstāšanās laikā Vašingtonā šodien 19:45 pēc Latvijas laika.

“Es redzu šādu FRS spīkeru vēstījumu: “Mūsu prognozes ir spēcīgas, taču īstermiņa perspektīvā mēs plānojam sagaidīt lielāku skaidrību un pārliecināties par ekonomikas stabilitāti pirms spert jaunus soļus.” Tiek skaidri signalizēts par pauzi”, – norāda MacroPolicy Perspectives LLC galvenā ekonomiste Lora Rosnere.

FRS pagājušajā mēnesī paaugstināja bāzes procentu likmi un paziņoja, ka “noteikts turpmāks pakāpenisks paaugstinājums” saskan ar ekonomisko izaugsmi, kas joprojām turpinās. Investori sākotnēji preses relīzi vērtēja kā agresīvu. Taču janvāra sākumā Pauels norādīja, ka “uzmanīgi ieklausās tirgus raidītajos signālos” par negatīvajiem riskiem, savukārt trešdien publicētais protokols atspoguļoja regulatora piesardzīgo pieeju.

Čikāgas rezervju bankas prezidents Čārlzs Evanss, kurš šogad balso par monetārās politikas jautājumiem, trešdien norādīja, ka šī brīža likmju paaugstināšanas cikla augstākais punkts, iespējams, tiks sasniegts pēc vēl trim likmes paaugstinājumiem. Taču ņemot vērā to, ka inflācija, kā tiek uzskatīts, stabilizējusies pie 2% FRS mērķa, “es domāju, ka mums ir pietiekoši daudz iespēju, lai turpinātu un cītīgi izvērtētu ienākošos datus un situācijas attīstību”, norādījis Evanss.

Vēl viens 2019. gadā balsstiesīgs centrālās bankas pārstāvis – Bostonas FRB vadītājs Ēriks Rozengrens – vēlāk trešdien norādījis, ka Atvērtā tirgus komiteja “pirms ieviest korekcijas politikā, var pagaidīt lielāku skaidrību”.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv