Pēc nodokļu sezonas beigām Bitcoin cena pakāpusies par 13.6%

Treideri.lv | 23. aprīlis 2018 08:37
Pēc nodokļu sezonas beigām Bitcoin cena pakāpusies par 13.6%

Sestdien Bitcoin demonstrēja kaujiniecisku noskaņojumu, testējot 9 000 ASV dolāru atzīmi. Šis kriptovalūtas jauniegūtais pozitīvais impulss nebūt nepārsteidz Fundstrat Global Advisors galveno analītiķi Tomu Lī, kurš uzskata, ka digitālo aktīvu tirgus ASV nodokļu sezonas dēļ nonāca zem spiediena, taču tagad, kad tā ir noslēgusies, atkal atsāksies kāpums.

Sākot ar 12. aprīli, kad Bitcoin pameta $6 500-$7 000 diapazonu, tā kurss stabili aug. Valūta uz īsu laiku pārsniedza $9 000 atzīmi, savukārt tās tirgus kapitalizācija pieauga par gandrīz 40% salīdzinot ar aprīļa minimumiem.

Toms Lī jau sen apgalvoja, ka aiz nesenā negatīvā spiediena uz digitālo aktīvu tirgu slēpās ASV sākusies nodokļu sezona, kas veicināja masveida kapitāla izņemšanu no kriptovalūtām, jo investoriem bija nepieciešama skaidra nauda nodokļu nomaksai par peļņu, kas gūta pagājušajā gadā Bitcoin galvu reibinošā kāpuma rezultātā.

17. aprīlī nodokļu periods beidzās, un kopš tā laika kriptovalūtu tirgū vērojama kopējā noskaņojuma uzlabošanās. Mēs uzskatām, ka Bitcoin “ziema” ir beigusies līdz ar līdzekļu aizplūšanu no kriptovalūtām klasiskajās fiat valūtās nodokļu nomaksai”,

– komentē Lī.

ASV peļņa no investīcijām kriptovalūtās tiek aplikta ar peļņas nodokli, jo Federālais nodokļu dienests (IRS) tās pielīdzina īpašumam. Pagājušā gada agresīvā kāpuma dēļ par 1300%, amerikāņu investori valstij izrādījās parādā $25 miljardus. Pēc Lī aplēsēm, ASV mājsaimniecību ienākumi no kapitāla pieauguma 2017. gadā bija $590 miljardi ar nodokļu likmi 30%, un vēl $92 miljardi peļņas apliekas ar 27%. Tāpat Lī investoriem iesaka uzmanīgi sekot līdzi CoinsharesCrypto ETF fonda  rādītājiem, kuru eksperts uzskata par Bitcoin uzvedības apsteidzošo indikatoru, salīdzinot to ar slaveno murkšķi Filu, kur prognozēja ziemas beigas.

Mēs uzskatām, ka lielie institucionālie investori visā pasaulē tiecas vērtēt šo ETF kā ātru piekļuves veidu Bitcoin. Kad akcijas aug, “lielie spēlētāji” pērk Bitcoin”,

– viņš skaidro.

Pēc Lī prognozēm, līdz gada vidum šīs kriptovalūtas kurss sasniegs $20 000 atzīmi, savukārt līdz 2018. gada beigām pakāpsies vēl līdz $25 000. Bet 2020. gada sākumā, pēc eksperta vērtējuma, viens Bitcoin maksās jau $91 000.

Kopumā noskaņojums šajā segmentā būtiski uzlabojies pēc tam, kad kļuva zināms, ka kriptovalūtu tirgu papildinās tādi zināmi dalībnieki , kā Džordža Sorosa un Rotšīldu investīciju fondi. Soros Fund Management vadītāji jau saņēmuši iekšējo atļauju kriptovalūtu tirdzniecībai, kaut gan pats Soross vēl nesen digitālos aktīvus nodēvēja par “tipisku finanšu burbuli” un piebilda, ka investīcijas tajā saistītas ar “zināmu neizpratni”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv