Pēc “īstermiņa korekcijas” zelts var pakāpties virs 1800 USD

Treideri.lv | 29. jūnijs 2020 19:02
Pēc “īstermiņa korekcijas” zelts var pakāpties virs 1800 USD

Analītiķi uzskata, ka zeltu gaida vēl viena volatīla nedēļa un mēģinājums pārvarēt 1800 USD par unci līmeni.

Zelta cena pagājušajā tirdzniecības nedēļā sasniedza augstāko līmeni 7,5 gadu laikā un trešdien pieauga līdz USD 1796,10. Pēc nelielas konsolidācijas zelts fiksējās virs 1770 USD, savukārt augusta nākotnes līgumi Comex biržā pieauga līdz USD 1780,10. Anti-riska noskaņojums tirgū veicināja pozitīvu impulsu, tomēr, meklējot drošu patvērumu, daļa uzmanības tika pievērsta pieaugošajam ASV dolāram.

“Dolārs atjaunojas, ietekmējot izejvielu cenas”, – norāda Gainesville Coins dārgmetālu eksperts Everets Millmans.

Investorus uztrauc otrais COVID-19 izplatības vilnis Amerikas Savienotajās Valstīs. Ceturtdien jaunu infekciju skaits ir pieaudzis vismaz par 39 818, un tas ir līdz šim lielākais pieaugums ASV vienas dienas laikā. Bažas par iespējamām sekām attiecībā uz ASV ekonomikas atveseļošanos piektdien izraisīja vēl vienu būtisku akciju izpārdošanu. Tikmēr Dow indekss zaudēja 500 punktus pēc tam, kad Teksasas gubernators Gregs Ebots atcēla dažus pasākumus, kuru mērķis bija atvērt valsts ekonomiku.

“Tagad ir skaidrs, ka infekcijas gadījumu pieaugumu lielā mērā nosaka noteiktas darbības, tostarp Teksasas iedzīvotāju pulcēšanās bāros”, – preses relīzē norādījis Ebots.

Riska noskaņojums palīdz zeltam, bet ievērojams koronavīrusa infekciju pieaugums var kavēt zelta pieaugumu, jo galu galā tas viss ir atkarīgs no inflācijas cerībām, piektdien intervijā Kitco News sacīja TD Securities globālās stratēģijas direktors Bārts Meleks.

“Tas, kas notiek, ir pretrunā ar veselo saprātu. Piektdienas rītā zelts kritās līdz ar akciju tirgiem”, – sacīja Meleks. “Trešais dzeltenā metāla mēģinājums pārvarēt 1800 dolāru atzīmi tika pārtraukts, pateicoties atkārtotajām bailēm par vīrusu, kas apturēja ilgtermiņa inflācijas gaidu pieaugumu, kas novērots dažās pēdējās tirdzniecības sesijās”.

Turklāt finanšu tirgi nonāca zem spiediena sakarā ar Federālās Rezervju sistēmas lēmumu ierobežot dividenžu izmaksu un apturēt akciju atpirkšanu vismaz līdz ceturtajam ceturksnim, kas tika pieņemts, pamatojoties uz ikgadējo stresa testu.

Vēlēšanas gaidot

Pēdējā laikā vispārēja uzmanība tiek arvien vairāk pievērsta ASV prezidenta vēlēšanām, un jaunāko aptauju rezultāti sāk demonstrēt savu ietekmi.

“Tuvojas prezidenta vēlēšanu sezona. Un tirgi sāk reaģēt uz sabiedriskās domas aptaujām. Ja cilvēki domā, ka notiks varas maiņa, tas var nedaudz satricināt zelta tirgu”, – uzskata Millmans.

Kā norāda Capital Economics galvenais ekonomists Pols Ešvorts, spriežot pēc jaunākajiem datiem, sacensībās par uzvaru novembra prezidenta vēlēšanās Džo Baidens apsteidz pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu.

“Trampa apstiprināšanas reitingi ir kritušies sakarā ar neatbilstošu reakciju cīņā ar pandēmiju – tostarp neseno infekcijas gadījumu pieaugumu valsts dienvidos un rietumos – un protestu vilni pēc Džordža Floida nāves”, – piektdien rakstīja Ešvorts.

Tomēr viņš piebilda, ka ir pāragri pievērst pārāk lielu nozīmi Baidena līdera pozīcijai.

“Akciju tirgū var rasties bažas, ka Baidena uzvara, kā arī demokrātiem iegūstot kontroli pār Senātu, novedīs pie ievērojama uzņēmumu nodokļu pieauguma. Taču pat ja demokrāti patiešām iegūs vairākumu, viņi joprojām nespēs iegūt absolūtu vairākumu Senātā, kas ievērojami sarežģīs galveno nodokļu izmaiņu ieviešanu”, – viņš sacīja.

Kurp zelts virzīsies tālāk?

Papildus ārējiem faktoriem ir daudz ne tik acīmredzamu notikumu, kas saistīti ar jūnija beigām un otrā ceturkšņa beigām, norāda dārgmetālu tirdzniecības uzņēmuma MKS SA vecākais viceprezidents Afshins Nabavi. Pēc jaunu vairāku gadu maksimumu testēšanas zelts vienmēr konsolidējas, un šis ir labs laiks dārgmetāla iegādei, pirms tas turpina kāpumu, uzskata Nabavi.

“Es nebūtu pārsteigts, ja kritums turpinātos. Tas ļauj iegādāties par zemāku cenu”, – viņš sacīja. “Ap ASV ekonomikas atveseļošanos ir spēcīgs spiediens …, kas nozīmē augstāku zelta cenu nākotnē. USD 1770 līmenis norāda uz turpmāku izaugsmi. Nākamā pretestība būs USD 1780 un galu galā USD 1800”.

Zelts atkāpās no pretestības līmeņa un atgriezās pie tehniskā atbalsta līmeņa 1764 USD, un tagad tas konsolidējas ap 1800 USD un mēģinās šo atzīmi pārvarēt, uzskata Bārts Meleks. Cenu dinamika lielā mērā būs atkarīga no makroekonomiskajiem rādītājiem, Meleks piebilda: “Labas ziņas palīdzēs arī zeltam.”

Svarīgi dati

Neskatoties uz to, ka ASV tirgi piektdien tiks slēgti sakarā ar Neatkarības dienas svinībām, jāpievērš uzmanība vairākiem svarīgiem datiem. Visnopietnākie notikumi tirgū, visticamāk, notiks ceturtdien, kad tiks publicēts ASV jūnija nodarbinātības ziņojums un dati par maija ražošanas pasūtījumiem.

“Acīmredzot uzmanība tiks koncentrēta uz nodarbinātības datiem, kas tiks publicēti ceturtdien, jo 3. jūlijs ir valsts svētki. Tā kā visi štati šobrīd vienā vai otrā pakāpē atgūstas, sagaidāms ievērojams nodarbinātības pieaugums, jo darbinieki atgriežas darbavietās. Mēs paredzam, ka strādājošo skaits palielināsies par aptuveni 3,5 miljoniem, taču jāpatur prātā, ka miljoniem cilvēku nav bez darba, un Google mobilitātes dati rāda, ka daudzos štatos, īpaši blīvi apdzīvotos, piemēram, Ņujorkā, Ņūdžersijā un Kalifornijā patērētāju un biznesa aktivitātes joprojām ir tālu no normas”, – piektdien rakstīja ING ekonomisti.

Trešdien tiks publicēts FOMC jūnija sanāksmes protokols, dati par nodarbinātības izmaiņām ADP ārpuslauksaimniecības nozarē par jūniju un ISM uzņēmējdarbības aktivitātes indekss apstrādes rūpniecībā jūnijā.

“Protokols, iespējams, apstiprinās FRS stimulējošo politiku. Nedomājiet, ka mēs ironizējam. Pauels jau ieņēmis vispozitīvāko nostāju. Ir svarīgi uzraudzīt visas nianses, lai pamanītu iespējamās izmaiņas FRS politikā salīdzinājumā ar to, ko tirgi jau ir iecenojuši”, – sacīja Meleks.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv