Pēc IKP datu publikācijas, dolārs turpina uzvaras gājienu

Treideri.lv | 27. oktobris 2017 16:06
Pēc IKP datu publikācijas, dolārs turpina uzvaras gājienu

Dolārs, pēc spēcīgajiem IKP datiem, paplašinājis divu dienu rallija mērogus, taču nedēļas nogales tuvošanās liek spekulantiem fiksēt peļņu, un uz doto brīdi amerikāņu valūta kāpuma tempus samazinājusi.

Akciju cenas kāpušas, savukārt dolārs paplašinājis savus panākumus, tiklīdz kļuva zināms, ka ASV ekonomika 3. ceturksnī uzrādījusi straujāku izaugsmi, nekā iepriekš prognozēts.

ASV IKP 3. ceturksnī pieaudzis par 3%, salīdzinājumam vidējā ekonomistu prognoze bija 2.6%. IKP cenu indekss pieaudzis par 2.2% gadā, tikmēr prognoze bija 1.8% gadā un 2. ceturkšņa rādītājs – 1% gadā. Privātā patēriņa bāzes izdevumu indekss 3. ceturksnī pieaudzis par 1.3% gadā, kas sakrita ar prognozēm, savukārt 2. ceturksnī pieaugums bija 0.9%. 2017. gada 1. ceturksnī valsts IKP pieaugums gada izteiksmē bija 1.2%, otrajā – 3.1%.

Iekšējā tirgus operāciju peļņas un valsts rūpniecības procentuālo ienākumu datu trūkuma dēļ, ministrija nesniedza reālo patēriņa izdevumu pieauguma datus par 3. ceturksni. Spēcīgs IKP pieaugums 3. ceturksnī īpaši iespaidīgs ir piedzīvoto viesuļvētru kontekstā, kas pārtrauca kompāniju darbu Teksasas un Floridas lielākajās pilsētās augustā un septembrī. Tirdzniecības ministrijā norāda, ka stihijas samazināja aktivitāti Teksasas naftas-gāzes sektorā un Floridas lauksaimniecībā. Tāpat ministrijā norāda, ka viesuļvētru ietekmi uz 3. ceturkšņa IKP nav iespējams novērtēt.

Vienlaicīgi Vašingtonā ASV likumdevēji pietuvojušies tam, lai beidzot pieķertos nodokļu samazināšanas tēmai, kas papildināja dolāra pircēju pozitīvo noskaņojumu ar spekulācijām par to, ka par nākošo Federālās Rezervju Sistēmas priekšsēdētāju varētu kļūt pret stimuliem noskaņots kandidāts.

Šādu 3% izaugsmi mēs neesam piedzīvojuši jau vairākus ceturkšņus. Dati liecina, ka viss atveseļojas, un tas viss – pateicoties pilnīgai nodarbinātībai. Paņemiet pēdējā laikā iegūtos datus, gandrīz viss kļūst pat pārāk labi”,

– norāda Leuthold Group LLC ga;venis investīciju stratēģis Džims Polsons.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv