Pēc FRS vadītāja komentāriem akcijas Volstrītā atjaunojušas rekordus

Treideri.lv | 11. jūlijs 2019 09:54
Pēc FRS vadītāja komentāriem akcijas Volstrītā atjaunojušas rekordus

Darba tirgus atskaitei nav izdevies mainīt ekonomiskās perspektīvas uz labo pusi.

Amerikāņu akciju indeksi trešdien atjaunoja savus vēsturiskos rekordus pēc tam, kad Federālās Rezervju Sistēmas priekšsēdētājs Džeroms Pauels sagatavoja augsni procentu likmju pazemināšanai.

Tagad tiešām visi ir pārliecināti, ka FRS jūlijā plāno pazemināt likmes”,

– WSJ citē CLS Investments galveno portfeļu menedžeri Šanu Siseli.

Džeroma Pauela ziņojums tika publiskots trešdien pirms ASV tirgus atvēršanās. Atbilstoši dokumenta saturam, FRS vadītājs neuzskata, ka ekonomiskās perspektīvas pēdējās nedēļās būtu uzlabojušās, turklāt nenoteiktība tirdzniecības attiecībās turpina ietekmēt ASV ekonomiku.

Federālo fondu likmes nākotnes līgumu tirgus ir investoru prognožu indikators attiecībā uz FRS monetārās politikas izmaiņām. Ja vēl otrdien fjūčeri paredzēja 3.3% iespēju likmju pazemināšanai 31. jūlijā uzreiz par 50 bāzes punktiem, tad pēc ziņojuma publikācijas šāda agresīva pazeminājuma iespēja pieaugusi līdz 21%.

S&P 500 indekss pirmo reizi 2000 punktu slieksni pārvarēja 2014. gada augustā. 2019. gada 10. jūlijā rādītājs pirmo reizi vēsturē sasniedza 3003 punktu atzīmi.

Pagājušajā piektdienā tika publicēta ASV darba tirgus jūnija atskaite: nodarbinātības pieaugums pārsniedzis prognozes. Tas deva iemeslu runāt, ka bažas par amerikāņu ekonomikas veselību ir pārspīlētas, un FRS nav nepieciešamības pazemināt likmes tieši šobrīd.

Pārstāvju palātas locekle Karolīna Meloni Džeromam Pauelam uzdeva tiešu jautājumu – “Vai šīs nodarbinātības atskaites dēļ ir mainījies priekšstats par ekonomisko ainu?” Uz ko FRS vadītājs atbildēja – “Tieša atbilde uz jūsu jautājumu ir – nē”.

Viņš uzsvēra, ka ekonomiskā statistika Eiropā un Āzijā turpina sagādāt vilšanos. Pauels lika saprast, ka ASV un Ķīnas tirdzniecības pārrunu atjaunošana bez šaubām ir konstruktīvs solis, taču tas nenovērš to nenoteiktību, kas, pēc FRS domām, ir galvenais risks ekonomikas perspektīvām.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv