Pēc FRS lēmuma pacelt procentu likmi, ASV biržas noslēgušās ar kāpumu

Treideri.lv | 16. marts 2017 12:42
Pēc FRS lēmuma pacelt procentu likmi, ASV biržas noslēgušās ar kāpumu

Ņujorkas akciju biržā tirdzniecība vakar noslēgusies ar galveno rādītāju kāpumu. ASV Federālās Rezervju Sistēma, kas veic valsts centrālās bankas funkcijas, pieņēma lēmumu pacelt bāzes procentu likmi no 0,5-0,75% līdz 0,75-1% gadā. Šis lēmums bija gandrīz vienprātīgs, pret šādu lēmumu balsoja tikai viens komitejas loceklis.

Tajā pat laikā FRS nesniedza jebkādus signālus par ASV monetārās politikas normalizācijas tempu paātrināšanu. Savā ziņojumā komiteja atkal uzsvēra, ka šis process būs pakāpenisks. Attiecīgi šajā gadā gaidāmi vēl divi likmes paaugstinājumi, savukārt nākošgad vēl trīs. Pagājušajā gadā regulators bāzes procentu likmi pacēla tikai vienu reizi.

Kā paziņoja FRS vadītāja Dženeta Jellena, pieņemtais lēmums atspoguļo ASV ekonomikas attīstības pieklājīgo progresu. Viņa atgādināja, ka FRS monetārā politika pagaidām saglabājas salīdzinoši maiga. Jellena salīdzinoši zemas procentu likmes prognozē arī pārskatāmā nākotnē.

Bez pārsteigumiem

Pēc analītiķus teiktā, FRS lēmums par likmju paaugstināšanu bija gaidāms. TDAmeritrade galvenais tirgus analītiķis Džei Džei Kinahans norāda, ka procentu likmes pilnībā attaisnojušas prognozes, sekojot scenārijam, kuru vēlējās dzirdēt Volstrītā.

Savukārt investīciju kompānijas Manulife Asset Management galvenais ekonomists Frensis Donalds norāda, ka bažas attiecībā uz pagājušo sanāksmi saistījās ar to, vai FRS demonstrēs nodomus realizēs vairāk kā trīs likmes paaugstinājumus gadā. FRS ziņojums un prognozes liecina, ka tā plāno turēties pie nospraustā kursa. Acīmredzot agresīvākas politikas papildus risks šobrīd nepastāv.

Tikmēr The Wall Street Journal raksta, ka FRS lēmums paaugstināt likmes var nozīmēt jaunas regulatora monetārās politikas fāzes iestāšanos, kura balstīsies uz iespēju, ka nākošie ekonomiskie rādītāji pārspēs prognozes.

Izdevums uzsver, ka tas liecina par FRS pieaugušo pārliecību, jo pēdējos gados tā pastāvīgi norādījusi uz riskiem, ka ekonomikas izaugsme uzrādīs zemākus rezultātus par prognozēm, vienlaicīgi norādot, ka politikas izmaiņas pirmām kārtām saistītas ar ASV nodarbinātības rādītāju uzlabojumiem un cenu stabilitāti. Taču, kā uzskata laikraksta aptaujātie analītiķi, pārāk strauju ASV ekonomikas izaugsmi, kādu sola prezidents Donalds Tarmps, FRS var uztvert ar piesardzību.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv