Pēc ECB lēmuma paziņošanas eiro vērtība strauji sarūk

Treideri.lv | 15. jūnijs 2018 09:07
Pēc ECB lēmuma paziņošanas eiro vērtība strauji sarūk

Rodas iespaids, ka bankas, uzstādot eiro vērtības prognozes $1.30-1.35 līmenī, ar vienotās valūtas slavināšanu ir pārsteigušās.

Iespējams, tagad tām atkal nāksies “nostāties trenda virzienā” un savās prognozēs atgriezties pie termina “paritāte”. Jo ienesīguma spreds dolāros un eiro pieaug, it kā barotos no steroīdiem.

Ja FRS trešdien apstiprināja, ka kopumā šogad notiks četri likmes paaugstinājumi (līdz 2.5%), tad ECB vakar, pilnīgi pretēji, pagarināja kvantitatīvās stimulēšanas periodu. Šāds lēmums ir pilnībā loģisks pēc datu sērijas, kas norāda uz uzņēmēju aktivitātes atdzišanu pirmajā pusgadā. Pie tā savā preses konferencē apelēja arī Dragi.

Eiropas regulatoru pilnībā var saprast: inflācija valūtas blokā joprojām ir zema un tālu no 2% mērķa līmeņa. CB pat nodrošinājusies, paziņojot, ka turpmākie lēmumi būs atkarīgi no datiem. Respektīvi, nevar izslēgt, ka naftas cenas pēc OPEC+ ražošanas palielināšanas kritīs zem $50, kas novedīs pie vēl straujāka inflācijas krituma Eiropā. Tad ECB nāksies veikt bezgalīgu kvantitatīvo mīkstināšanu, līdz to pilnībā izkritizēs ekonomisti un piespiedīs atteikties no naudas drukāšanas eksperimenta. Šajā gadījumā dolāram nekas netraucēs aizmirst par Trampa pavēli “padoties” un ļaut pircējiem nopelnīt uz procentu likmju starpības rēķina. Carry-trade atkal pacels dolāru uz pjedestāla.

Eiropas Centrālā Banka ceturtdien saglabāja depozītu likmi nemainīgu, -0.4% līmenī, paziņojot, ka procentu likmes nepaaugstinās vismaz līdz 2019. gada vasarai. ECB samazinās obligāciju iegādes, kuru apjomam līdz septembrim vajadzētu būt 30 miljardu eiro mēnesī, savukārt sākot no oktobra līdz decembrim – līdz 15 miljardiem eiro. Pēc tam vērtspapīru pirkšana būtu jābeidz.

ECB lēmums par QE pakāpenisku apturēšanu tika pieņemts neskatoties uz pieaugošajām liecībām par ekonomikas palēnināšanos uz dažādu draudu fona – sākot ar starptautiskiem tirdzniecības konfliktiem un beidzot ar politisko nestabilitāti Itālijā.

Ekonomiskās izaugsmes prognozes reģionā uz 2019. un 2020. gadu saglabātas attiecīgi 1.9% un 1.7% līmenī. Inflācijas prognoze šim un nākamajam gadam no iepriekš prognozētā 1.4% līmeņa paaugstināta līdz 1.7%. Tajā pašā laikā ECB arī 2020. gada inflācijas prognozi saglabājusi 1.7% līmenī.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv