Pēc ASV FRS vadītāja paziņojumiem, spiediens uz dolāru saglabājas

Treideri.lv | 29. novembris 2018 16:34
Pēc ASV FRS vadītāja paziņojumiem, spiediens uz dolāru saglabājas

USD kurss trešdien uzrādījis negatīvu dinamiku pret vairumu pasaules valūtu pēc ASV FRS vadītāja Džeroma Pauela uzstāšanās, kur investori saskatīja regulatora bāzes likmes paaugstināšanas tempu samazināšanas signālus.

Vakar ASV FRS vadītājs Pauels paziņoja, ka ASV ekonomiskās perspektīvas saglabājas pietiekoši labas, taču nepieciešams laiks, lai izvērtētu paaugstināto likmju ietekmi. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka šobrīd likme tuvojas līmenim, kuru regulators uzskata par neitrālu.

Jaunie Pauela komentāri atšķiras no viņa oktobra paziņojumiem. Toreiz viņš runāja par to, ka “šobrīd bāzes likme ir tālu no neitrālas”. Izmaiņas FRS vadītāja retorikā mudinājušas investorus aizdomāties par to, ka FRS 2019. gadā varētu ieturēt pauzi monetārās politikas normalizācijas procesā.

“Investori tagad apspēlē decembra likmes paaugstināšanu un tikai vienu paaugstinājumu 2019. gadā”, – norāda National Australia Bank stratēģis Rodrigo Catril.

Tagad tirgus dalībnieki FRS novembra sanāksmes protokolā, kas tiks publicēts ceturtdien, meklēs pazīmes attiecībā uz turpmāko regulatora politiku. Šobrīd ASV bāzes likme atrodas 2-2.25% līmenī. Eksperti regulatora decembra sanāksmē gaida šogad ceturto paaugstinājumu līdz 2,25-2,5%. 2019. gadā, atbilstoši FRS pēdējām prognozēm, vairums regulatora pārstāvju prognozēja likmes paaugstināšanu trīs reizes – līdz vidējam līmenim 2,875%.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv