Pasaules ekonomikā viss kārtībā. Vai tiešām?

Treideri.lv | 19. oktobris 2017 17:42
Pasaules ekonomikā viss kārtībā. Vai tiešām?

Pagājušajā nedēļā Vašingtonā notika SVF un Pasaules Bankas ikgadējā rudens sanāksme, kur gandrīz 190 valstu pārstāvji runāja par pasaules ekonomikas perspektīvu uzlabošanos, taču tajā pat laikā pauda piesardzību attiecībā uz esošajām un potenciālajām problēmām.

Pēdējos mēnešos abas šīs parādības par sevi likušas manīt vēl izteiktāk, norādot uz pretrunām, kuras treideriem un investoriem vajadzētu ņemt vērā turpmāk. Taču pagaidām tās var ignorēt.

Četri faktori, kas liecina par labu pirmajam, pozitīvajam signālam:

Ekonomiskās izaugsmes paātrināšanās, kas kļūst apjomīgāka un ilgstošāka. SVF nu prognozē, ka pasaules IKP no pagājušā gada 3.2% šogad pieaugs līdz 3.6% un 2018. gadā – līdz 3.7%.

Maigie finansiālie apstākļi, kas stimulē patēriņa pieaugumu, un tas notiek bez satraucoša inflācijas un tās prognožu pieauguma.

Ļoti zema finanšu tirgus volatilitāte (praktiski visos segmentos), kas ļauj aktīvu kotācijām demonstrēt dziļāku un apjomīgāku kāpumu.

Cerības, ka ekonomiskā izaugsme var iegūt paātrinājumu no ilgi gaidīto ekonomisko pasākumu puses, jo īpaši Eiropā un ASV.

Faktori, kas signalizē par problēmām:

Ierobežotā nozīmīgāko ekonomisko attiecību izpratne attīstītajās valstīs (tās ir ražīgums, darba algas apmēra noteikšana un inflācijas dinamika), kā arī tehnoloģisko inovāciju efekts.

Spekulatīvā aktivitāte valūtu tirgos, ar kuru nav apmierinātas praktiski visas valstis, kuras neapmierina nacionālo valūtu kāpums.

Nenoteiktība attiecībā uz galīgās monetārās politikas normalizācijas efektu no vairāk kā vienas pasaules centrālās bankas sistēmas sastāvdaļas.

Ģeopolitiskie riski kodoldraudu veidā no Ziemeļkorejas puses.

Saglabājošās nevienlīdzība, kas veicina naida kurināšanu, sociālās domstarpības un partiju polarizācija.

Neskatoties uz to, ka pēdējā laikā abu parādību izpaušanās pastiprinājusies, treideri un investori veiksmīgi fokusējas uz ko citu, piemēram, pielietojot pirkšanas uz kritumiem stratēģiju, kura nes labu peļņu. Tas saistīts ar vēl lielākiem riskiem uzticības, likviditātes un volatilitātes kontekstā, kas pēdējos mēnešos no attīstīto ekonomiku akcijām un obligācijām pārcēlušies uz praktiski katru visu publisko tirgu segmentu visā pasaulē. Un šī parādība, kuru pavada arvien lielāka lētu pasīvo produktu izmantošana, jo īpaši ETF, kas potenciāli sola investoriem tūlītēju likviditāti pie adekvātiem sprediem tajās aktīvu klasēs, kuras iepriekš cieta no likviditātes deficīta.

Pēc kāda laika šo faktoru kopums noskaņos pasaules ekonomiku un tirgus uz sacensībām virves vilkšanā uz pilnīgi pretēju potenciālo iznākumu fona. Ja pārspēku gūs pozitīvie signāli, rezultātā būs aktīvs un visaptverošs pieaugums, ko pamatos augstas aktīvu cenas, sakārtota netradicionālās monetārās politikas normalizācija, starptautiskās spriedzes mazināšanās un apstākļu uzlabošanās politikas pasākumiem nacionālajos līmeņos. Savukārt pārliecinošs risku un izaicinājumu pārsvars sevī slēpj recesijas un finansiālās nestabilitātes, politiskās kļūdas risku pieauguma, domstarpību saasināšanās attiecībā uz tirdzniecību un valūtām, kā arī izlēmīgākas nacionālās politikas draudus.

Ir grūti ar pārliecību runāt par laika rāmjiem un esošā lietu stāvokļa galīgā atrisinājuma variantu, Tajā pat laikā tikai nopietni satricinājumi var atturēt treiderus un investorus no viņiem izdevīgas stratēģijas, kuru zināmā mērā pastiprina likumisks attaisnojums (piekļuve likviditātei no centrālo banku un korporatīvā sektora puses). Bet pagaidām signāli no abām pusēm turpina pastiprināties.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv