Parsley Energy – zemas naftas cenas – tā ir “vilciena katastrofa lielā ātrumā”

Treideri.lv | 21. aprīlis 2020 14:55
Parsley Energy – zemas naftas cenas – tā ir “vilciena katastrofa lielā ātrumā”

WTI markas jēlnaftas cenas nokritušas zem 8 dolāriem par barelu pēc tam, kad Ķīna paziņoja, ka tās ekonomika 1. ceturksnī sarukusi par 6.8%. Parsley Energy (PE) vadītājs Met Galahers šo sabrukumu nosaucis par bezprecedenta un salīdzinājis to ar “vilciena katastrofu lielā ātrumā”.

Agrāk šajā nedēļā OPEC+ kartelis vienojās par ieguves apjomu samazināšanu par 9,7 miljoniem barelu dienā, cerot šādā veidā kompensēt epidēmijas izraisīto pieprasījumu kritumu. Galahers pārliecināts, ka tas ir pareizais solis nepieciešamajā virzienā, taču ar to nepietiek, lai atrisinātu problēmu. Bez ASV dalības ieguves samazināšanā jūtamus rezultātus panākt neizdosies.

“Koronavīruss iznīcinājis pieprasījumu par 30 miljoniem barelu dienā”, – norāda Galahers. Globālā pandēmija prasa globālu atbildi. OPEC jau ir spēris soli. Tā nolikusi savu cenu karu uz pauzes. Tagad Teksasas kārta, tiklīdz tā sāks samazināt ieguves apjomus, tai sekos arī citi štati. Ir pilnīgi skaidrs, ka mums jārīkojas ļoti kompleksi un apjomīgi.

Galahers runā par Parsley Energy aicinājumu Teksasas štatam paziņot par naftas ieguves samazināšanu. Nekas tāds nav piedzīvots kopš 1970-tajiem gadiem. Dzelzceļa komisija, kas vada Teksasas naftas-gāzes nozari, agrāk šonedēļ apspriedusi šo priekšlikumu, un tiek prognozēts, ka lēmums tiks pieņemts līdz mēneša beigām.

Parsley Energy apgalvo, ka nespēja ierobežot ieguvi var apdraudēt darba vietas. Kompānijā uzsver, ka Savienotajām Valstīm jāaizstāv savi darbinieki, taču tajā pašā laikā jāizvairās no divdomīgiem vēstījumiem pasaules tirgum.

“Teksasā vien enerģētikas sektorā strādā 360 tūkstoši cilvēku”, – norāda Galahers. “Šajā štatā ir vairāk nekā 3000 operatoru. Mums jāliek pasaulei saprast, ka mēs samazinām ieguvi”.

Bilances ir apdraudētas

Naftas cenu lejupslīde likusi daudziem naftas un gāzes ražotājiem samazināt dividendes un kapitāla izmaksas, lai pieaugošo finanšu zaudējumu apstākļos neaizietu dziļos mīnusos. Arī kompānija Parsley Energy, cenšoties atrast līdzsvaru starp pieprasījumu un piedāvājumu, samazinājusi investīcijas vairāk nekā par 66%.

Un tā nav vienīgā tāda. Naftas milzis Exxon (XOM) samazinājis 2020. gada kapitāla izmaksu plānu par 10 miljardiem ASV dolāru, saskaņā ar S&P Global Market Intelligence datiem – vienpadsmit lielākie naftas-gāzes uzņēmumi ir samazinājuši investīcijas gandrīz par 34 miljardiem ASV dolāru.

Daži uzskata, ka sliktāk vairs nevar būt, taču Galahers tam nepiekrīt. Viņš brīdina, ka, ja nesamazināt ieguvi, spiediens uz bilancēm pastiprināsies. Savukārt, ja naftas krātuves un cauruļvadi sasniegs savu jaudu robežas, cenas slīdēs vēl zemāk.

“Nav izslēgts, ka jau maijā nafta maksās mazāk par desmit dolāriem”, – viņš prognozē. “Taču mums no tā jāizvairās, proporcionāli sadalot centienus visā nozarē”.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv