Par Pauela ietekmīgāko aizstāvi pret Trampu var kļūt Volstrīta

Treideri.lv | 30. oktobris 2018 19:43
Par Pauela ietekmīgāko aizstāvi pret Trampu var kļūt Volstrīta

Par galīgo garantu amata saglabāšanā Džeromam Pauelam, kļūstot par Trampa uzbrukumu mērķi, var kļūt nevis Vašingtona, bet gan Volstrīta.

Donalds Tramps var saskarties ar spēcīgu atbildes reakciju no finanšu tirgu puses – akciju, obligāciju un dolāra vērtības kritumu – ja prezidents nolems atstādināt FRS priekšsēdētāju, saka tirgus profesionāļi.

Tirgos reakcija būs ļoti slikta. Šāds solis ieviesīs neticamu nenoteiktību”,

– uzskata Leuthold Weeden Capital Management LLC galvenais investīciju stratēģis Mineapolisā Džims Polsens.

Prezidents pēdējās nedēļās asi kritizēja Pauelu un FRS par procentu likmju paaugstināšanu, nodēvējot centrālo banku par lielāko draudu ekonomikai. Atbildot uz Wall Street Journal jautājumu – vai FRS priekšsēdētāja atstādināšana tiks izskatīta, Tramps atbildējis: “Es nezinu”.

Pauels un viņa komanda uz uzbrukumiem atbildēja, norādot, ka darīs visu, viņuprāt, ekonomikai labāko, un politiķu dēļ viedokli nemainīs. Savukārt šobrīd viņi uzskata, ka vislabāk būtu turpināt pakāpenisku procentu likmju paaugstināšanu.

Pēc likuma, Tramps var atlaist FRS valdes locekļus, ja tam ir atbilstošs pamatojums – tas gan nav nekāds skaidrais formulējums, kas parasti nozīmē profesionālu neatbilstību, stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu vai amata noziegumus.

Taču nav skaidrs, vai tas attiecas arī uz FRS priekšsēdētāja amatu, un tas paver iespējas, ka Tramps politisko viedokļu neatbilstības dēļ var nobīdīt Pauelu no centrālās bankas vadītāja amata, neatstādinot viņu no valdes locekļa amata.

Līdz šim investori kopumā ignorējuši prezidenta uzbrukums FRS un aicinājumiem pārtraukt procentu likmju paaugstināšanu. Taču jebkuri atklāti centieni atstādināt Pauelu no FRS priekšsēdētāja amata ir pavisam cita lieta.

Neparedzēti saskaņoti un ticami Pauela atstādināšanas centieni var būt būtiski finanšu tirgiem. Mēs nonāktu nezināmās situācijā, savukārt tirgi to neieredz”,

– uzskata Grant Thornton LLP galvenais ekonomists Čikāgā Dajans Suonks.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv