Panika pieklususi, taču dolāram atgūties neizdodas

Treideri.lv | 19. maijs 2017 10:36
Iesaki:
Panika pieklususi, taču dolāram atgūties neizdodas

Investori nedaudz nomierinājušies, taču joprojām ir politisko skandālu iespaidā. Iespējamā ASV prezidenta impīčmenta tēma gūst popularitāti, strauji iznīcinot visu optimismu ap viņa priekšvēlēšanu programmu, kurai būtu jāatdzīvina ASV korporatīvais sektors un jāsniedz atbalsts pasaules ekonomikai kopumā.

Dolārs un valsts obligācijas atkal krītas, taču nu jau vairs ne tik strauji kā nedēļas sākumā; akciju indeks stabilizējas, neskatoties uz anti-riska noskaņojumu saglabāšanos.

Valūtu tirgus

Valūtu tirgū pagaidām nenotiek nekā interesanta. Vēl vakar dolārs kāpa, taču šodien galvenajos valūtu pāros konsolidējas ar tendenci uz kritumu. Vakar iztika bez jauniem skandāliem no Baltā nama un investori nedaudz nomierinājās, taču runas par iespējamo Donalda Trampa impīčmentu ierobežo amerikāņu valūtas kāpuma potenciālu, kura šoreiz no anti-riska noskaņojuma neko neiegūst.

Pustukšais ekonomiskais kalendārs liecina par diapazona tirdzniecību, taču īpašas cerības lolot nevajadzētu: joprojām visu izšķir politika, tāpēc sekojiet līdzi ziņām un sargieties no kārtējā volatilitātes uzliesmojuma, kaut gan, iespējams, ne tik spēcīga kā nedēļas sākumā. Šodien ASV prezidents dodas savā pirmajā ārvalstu braucienā. Sestdien viņš ieradīsies Saūda Arābijā, savukārt svētdien apmeklēs 50 musulmaņu valstu līderu sanāksmi, kuri nobažījušies par islāmistu terorismu. No viņa nekas pārdabisks netiek gaidīts. Ja izdosies iztikt bez neveikliem komentāriem un citiem diplomātiskajā vidē nepiemērotiem izlēcieniem, jau būs labi. Šādā gadījumā dolārs nākošās nedēļas sākumā var pakāpties.

Dolārs/jēna šorīt testēja minimumus ap 111.11, taču tuvāk Eiropas sesijas atvēršanai atgriezās 112.00-111.00 diapazona vidū. Īstermiņa perspektīvā pāris cieši ieslodzīts diapazonā, jo kustība uz zemāko robežu piesaista pircējus, taču ap 111.60 jau gaida pārdevēji. Fundamentāli gan viss liecina par tālāku jēnas kāpumu, vismaz kamēr tirgū saglabājas anti-riska noskaņojums, savukārt ASV valsts obligāciju ienesīgums krītas.

Britu mārciņa vakar uz mazumtirdzniecības atskaites fona tomēr pārvarēja 1.30 atzīmi, taču uz ilgu laiku tur nostiprināties neizdevās. Līdz Eiropas sesijas beigām pāris testēja minimumus ar 1.2880, dažās stundās zaudējot 0.6%, taču Ņujorkas sesijā atkal atguvās un noslēdza dienu uz 1.2939 atzīmes, zaudējot aptuveni 30 punktus. Nav liela bēda, vismaz,, kamēr 1.2870 atbalsts paliek neskarts, taču, kā jau iepriekš minēts, GBP/USD nav gatavs doties augstāk par 1.30, pat neskatoties uz pozitīvo makro-statistiku un dolāra problēmām.

Austrālijas dolārs aug visu rītu un jo īpaši šobrīd, sākoties Eiropas sesijai. Nekādu fundamentāli nozīmīgu iemeslu tam nav – tīri tehniska kustība. Vakar AUD/USD testēja 0.7487, taču ātri vien atgriezās pie 0.7400. Lūk arī šodien tam diez vai izdosies gūt būtiskus panākumus. Šī brīža kurss 0.7433, tikmēr tuvākā pretestības zona atrodas jau ap 0.7450.

Preču tirgi

Nafta šorīt sadārdzinājusies par 0.6%: Brent nafta tirgojas uz 53.00 dolāru atzīmes, savukārt WTI – 50.07. Šobrīd šī energoresursa cenu kāpumu veicina divi faktori: dolāra kritums un runas par to, ka OPEC pagarinās vienošanās darbības termiņu uz deviņiem mēnešiem. Šajā kontekstā tirgum ir labas izredzes noslēgt ar kāpumu otro nedēļu pēc kārtas, taču cik ilgstoša būs šī dinamika – ir strīdīgs jautājums. Visdrīzāk, mēs atkal saskarsimies ar situāciju, kad tiek pirkts uz baumām, un tiklīdz OPEC paziņos savu lēmumu, cenas dosies lejup.

Šodien dienas beigās iznāk atskaite par spekulatīvajām pozīcijām naftas tirgū, savukārt Baker Hughes publicēs atskaiti par aktīvajām urbšanas iekārtām, kuru skaits aug jau 17 nedēļas pēc kārtas. Šobrīd tirgus lielā mērā koncentrējas uz OPEC sanāksmi, taču jaunas pieaugošās aktivitātes pazīmes ASV naftas nozarē var ierobežot tālāku naftas cenu kāpumu.

Akciju tirgi

Āzija kopē ASV akciju indeksus, kuri vakar stabilizējās un par nedaudz pakāpās. Taču problēmas ASV un jaunais politiskais skandāls Brazīlijā nepavisam nevedina investorus uz jaunām akciju iegādēm. Daudzi dod priekšroku nogaidīt kādu laiku un pārliecināties, ka panika ir beigusies. Ar to skaidrojama arī vairuma reģionālo indeksu konsolidācija ar nelielu tendenci uz kritumu.

Japānas Nikkei Stock Average zaudējis 0.2%, neskatoties uz pieaugumu automašīnu būves segmentā un jēnas kursa korekciju no rīta maksimumiem. Topix krities par 0.1%, savukārt Honkongas Hang Seng pieaudzis par 0.2%. Runas par gaidāmo banku nodokli Austrālijā izprovocēja S&P/ASX 200 kritumu par 0.3%.

Eiropas un amerikāņu laukumos noskaņojums, visdrīzāk būs līdzīgi nomākts. Pustukšais ekonomiskais kalendārs un politisko sensāciju trūkums palīdzēs tirgiem mierīgi noslēgt šo grūto nedēļu.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv