Pandēmijas dēļ BP zaudējusi 67% peļņas

Treideri.lv | 28. aprīlis 2020 18:40
Pandēmijas dēļ BP zaudējusi 67% peļņas

Koronavīruss naftas milzim sagādājis nopietnu triecienu, taču akcionāriem dividendes tiks izmaksātas.

British Petroleum paziņojusi, ka naftas un naftas produktu pieprasījuma dramatiskais kritums uz COVID-19 vīrusa pandēmijas fona novedis pie tā, ka tīrā peļņa kompānijas izpratnē* pirmajā ceturksnī no 2,4 miljardiem dolāru sarukusi līdz 791 miljoniem dolāru. Tajā pašā laikā pēc GAAP kompānija piedzīvojusi zaudējumus 4,36 miljardu dolāru apjomā, no kuriem 3,7 miljardi ir rezervju vērtības pārvērtēšanas sekas.

Taču naftas milža vadība tomēr nolēmusi saglabāt dividendes 10,5 centu apmērā par akciju, kas kļuva par patīkamu notikumu akcionāriem un investoriem, kuri sāka nervozēt attiecībā uz dividenžu izmaksu perspektīvām nozarē pēc tam, kad pagājušajā nedēļā norvēģu Equinor kļuva par pirmo lielo tirgus spēlētāju, kas pieņēmis lēmumu par strauju dividenžu samazināšanu no 0,27 centiem līdz 0,9 centiem.

Kompānijas vadītājs Bernards Lūnijs paziņojis, ka esošajos skarbajos apstākļos BP plāno veltīt visus spēkus likviditātes paaugstināšanai un finanšu uzlabošanai, kas nodrošinās bezzaudējumu punkta pazemināšanu līdz līmenim, kas zemāks par 35 dolāriem par barelu, salīdzinot ar 56 dolāriem par barelu pagājušajā gadā.

Uzņēmējdarbības optimizācija šķiet nepieciešama, ņemot vērā augstās pasaules ekonomikas nenoteiktības perspektīvas un BP parādu sloga pieaugumu – pirmajā ceturksnī parāda apjoms sasniedzis 51,4 miljardus USD, gada laikā pieaugot par 6 miljardiem, savukārt parāda attiecība pret kapitālu pieaugusi līdz 36%.

Kompānija līdz nākošā gada vidum uz aktīvu pārdošanas rēķina plāno iegūt 15 miljardus ASV dolāru, kā arī samazināt kapitāla izdevumus no 15 līdz 12 miljardiem dolāru, kamēr 2,5 miljardus tā cer ietaupīt uz izdevumu samazinājuma rēķina ģeoloģiskajā izpētē un vērtēšanā.

* – peļņa neskaitot krājumu pārvērtēšanu un nodokļus.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv