Pamiers: ASV un Ķīna vienojušās pārtraukt tirdzniecības karus vismaz līdz aprīlim

Treideri.lv | 3. decembris 2018 12:01
Pamiers: ASV un Ķīna vienojušās pārtraukt tirdzniecības karus vismaz līdz aprīlim

Donalds Tramps un Sji Dziņpins vienojušies apturēt tirdzniecības karus ASV un Ķīnas starpā un vairs nepaaugstināt importa nodevas. Vismaz uz kādu laiku.

Pēc vairāku gadu vēsturē visgaidītākajām ASV un Ķīnas līderu vakariņām, Ķīnas telekompānija CGTV paziņoja, ka puses vienojušās apturēt abpusējo importa nodevu paaugstināšanu līdz 2019. gada 1. ceturksnim. Vienošanās stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Baltajā Namā pārrunu rezultātus vērtē kā ļoti veiksmīgus, piebilstot, ka papildus nodevas ASV ievestajām Ķīnas precēm uz 90 dienām tiks iesaldētas 10% līmenī. Apmaiņā Ķīna apsola nekavējoties sākt abu valstu starpā izveidojušās tirdzniecības disbalansa samazināšanu un importēt no ASV “nopietnu” apjomu lauksaimniecības, rūpniecības un citas preces, kā arī energonesējus.

Turklāt Sji Dziņpins piekāpies vēl: viņš apsolījis, beidzot, piekrist, ka amerikāņu kompānija Qualcomm pārņem dāņu NXP (līdz šim Ķīna bija vienīgā valsts, kura pret to iebilda), kā arī uzmanīgi sekot līdzi dažādu ķīmisko preparātu piegādēm uz ASV un tās novērst.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv