Pamats valūtu kariem ir ielikts, ir pirmie Trampa protekcionisma upuri

Treideri.lv | 26. aprīlis 2017 08:20
Iesaki:
Pamats valūtu kariem ir ielikts, ir pirmie Trampa protekcionisma upuri

Eiro atgriezies pie kāpuma attiecībā pret ASV valūtu, tikmēr pats dolārs atjauno lokālos maksimumus pret jēnu, kas kopumā var tikt vērtēts kā investoru atgriešanās pie riska operācijām un riska prēmiju samazināšanos attiecībā uz populistu nākšanu pie varas Francijā, kas iekļauta eiro cenā.

Bez Francijas prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas rezultātiem, pēc kā tirgus tagad ir 100% pārliecināts, ka par nākošo valsts prezidentu kļūs centrists Emanuels Makrons, par iemeslu optimismam kļuva kārtējie Trampa paziņojumi attiecībā nodokļu pazemināšanu. Bet Francija, kā nu kļuvis skaidrs, pavisam noteikti paliek Eiropas Savienībā. Tas izraisīja iedvesmojošu eiro pirkšanas vilni. Nokautēt vienoto valūtu nu ar lielām pūlēm varētu vienīgi Mario Dragi ceturtdien. Pie tam, viņam patīk to darīt.

Tikmēr Donalda Trampa paziņojumi, kas liecina par viņa izlēmību samazināt nodokļu slogu gan fiziskajām personām, gan korporācijām, palīdz dolāra kāpumam pret jēnu. Nodokļu reformas plāns tiks prezentēts šodien. Būtiskākais jautājums ir – uz kā rēķina tiks finansēts šī nodokļu samazinājuma radītais papildus budžeta deficīts.

Prezidents acīmredzami vēlas izmantot ASV federālās valdības finansēšanas termiņa beigu tuvošanos savu priekšvēlēšanu iniciatīvu realizācijai apmaiņā pret zināmām pielaidēm, kas nepieciešamas jaunā federālā budžeta saskaņošanai. Valdības darba apturēšana, kā liecina prakse, nav izdevīga nevienam. Ņemot vērā pretestību, ar kādu Trampa administrācija saskārās cenšoties atcelt Obamacare, grūti iedomāties, ka tagad ātri tiks rasts kompromiss daudz nozīmīgākajā nodokļu reformas jautājumā. Pēc masu mediju datiem, Tramps nodokļu reformas ietvaros piedāvās samazināt kompāniju peļņas nodokli no šī brīža 35% līdz 15%. ASV administrācija nodokļu pazemināšanu uzskata par svarīgāku uzdevumu, nekā budžeta deficīta ierobežošanu, norāda Financial Times. taču šāda pieeja var palikt bez nepieciešamā atbalsta Kongresā.

Ceturtdien notiks ECB sanāksme. Morgan Stanley eksperti prognozē, ka centrālās bankas vadība varētu uzlabot Eirozonas ekonomiskās prognozes. Tajā pat laikā vairums ekspertu neprognozē izmaiņas monetārajā politikā. Dolāra kurss pret jēnu aug, šorīt sasniedzot 111.41 jēnu par dolāru. Jēna atjēgsies un atsāks kāpumu tiklīdz atkal saasināsies ģeopolitiskā spriedze ap Ziemeļkoreju.

Tikmēr forex altārim ziedoti pirmie protekcionisma upuri, ar ko tā draudēja Donalds Tramps. Kanādas dolārs turas netālu no zemākās atzīmes kopš 2017. gada sākuma, pēc ziņām par to, ka Vašingtona gatava ieviest jaunu nodokli Kanādas mīkstās koksnes importam uz ASV. ASV prezidents Donalds Tramps par jaunajiem tarifiem paziņoja tiekoties ar konservatīvajiem žurnālistiem Baltajā namā. ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross intervijā Financial Times norādījis, ka ASV ieviesīs kompensējošus nodokļus no 3% līdz 24.1% apmērā piecām Kanādas kompānijām: West Fraser Mills, Canfor Corp., Tolko, Resolute FP Canada un JD Irvin, kā arī 19.88% visiem citiem koksnes eksportētājiem no Kanādas. Amerikas puse pārmet Kanādai, ka tā subsidē šīs kompānijas pārkāpjot esošās vienošanās. Kanāda šādu ASV rīcību uzskata par negodīgu.

Šī nedēļa ASV un Kanādas attiecībās nav izdevusies”,

– norāda Ross, piebilstot, ka kļuvis acīm redzams, ka Kanāda plāno faktiski noslēgties no ASV piena produktu eksporta. Pēc ministra teiktā, tā gluži nav normāli funkcionējoša vienošanās par brīvo tirdzniecību. Pirmās 100 dienas ASV prezidents amatā Donaldam Trampam praktiski pagājušas, bet viņa reitings ir zemākais starp visiem prezidentiem, sākot no pagājušā gadsimta 30-tajiem gadiem. Prezidents acīmredzami savā valstī nav nekāds populārais, daļēji tam par iemeslu ir tiešu vēlēšanu caurspīdīgas demokrātiskas sistēmas trūkums, kā rezultātā par prezidenti būtu kļuvusi Hilarija Klintone, kas kopumā ieguva vairāk vēlētāju balsu. Tiesa, lai izvairītos no īslaicīgas valdības darba apturēšanas, Tramps it kā ir gatavs piekāpties odiozajā Meksikas sienas celtniecības jautājumā.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv