Pagājuši 20 gadi kopš Apple atjaunoja darbā Stīvu Džobsu – lūk kāda bijusi izaugsme šajā laikā

Treideri.lv | 2. janvāris 2017 13:51
Pagājuši 20 gadi kopš Apple atjaunoja darbā Stīvu Džobsu – lūk kāda bijusi izaugsme šajā laikā

1996. gada 20. decembrī Apple paziņoja par datoru un programmatūras kompānijas NeXT iegādi par aptuveni $400 miljoniem. Tas izrādījās nozīmīgākais pirkums kompānijas vēsturē.

Tas tāpēc, ka ar šo darījumu atgriezās arī Apple dibinātājs un bijušais CEO Stīvs Džobs, kurš pēc nepilna gada pārņēma Kalifornijas pavalsts Kupertīno pilsētā bāzētās kompānijas vadību. Pārējā vēsture ir visiem labi zināma – Džobs atteicās no vairākiem Apple neveiksmīgiem projektiem, atjaunoja galvenos biznesa virzienus, piemēram Mac, un iepazīstināja pasauli ar tādiem veiksmīgiem zīmoliem, kā iPod, iPhone, un App Store, tajā pat laikā to visu vienlaikus pasniedzot pat kā dzīves stila zīmolu.

Ja tas tāpat jau nebija acīmredzams, grafiks uzskatāmi parāda šīs divdesmitgades nozīmi: Apple ienākumi pēdējās divās desmitgadēs no 7 miljardiem ASV dolāru uzlēkuši līdz galvu reibinošiem 216 miljardiem, tikmēr kompānijas tirgus kapitalizācija augusi tādos apmēros, ka padarījusi to par vērtīgāko kompāniju pasaulē.

Taču redzams, ka 2016. gadā rādītāji kritušies. Šodien, piecus gadus pēc Stīva Džobsa nāves, daudzi eksperti uzskata, ka Apple nonākusi krustcelēs. Tā joprojām ir viedtālruņu kompānija, taču šis ir laiks, kad viedtālruņu pārdošanas apjomi stagnē, aplikācijas ne ar ko īpašu nepārsteidz, par spīti daudzu cerībām, Apple Watch nav izdevies nekas pārāk izcils un pircējos arvien mazāk jūtams kādreiz tik ierastais trakums par katru jauno ierīci.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv