Optimistiski noskaņotā mārciņa traucē FTSE 100 pieaugumam

Treideri.lv | 3. aprīlis 2019 17:07
Optimistiski noskaņotā mārciņa traucē FTSE 100 pieaugumam

Reaģējot uz haotiska Brexit draudu mazināšanos, sterliņu mārciņas vērtība pieaug.

Situācijas attīstība saistībā ar Brexit atspoguļojas britu aktīvu dinamikā, nostiprinot mārciņas pozīcijas, radot spiedienu uz FTSE 100 indeksu un padzenot investorus no valsts parāda tirgus.

Mārciņas nostiprināšanās atspoguļo Lielbritānijas izstāšanās no ES bez vienošanās iespējas mazināšanos. Terēza Meja cenšas panākt termiņa pagarinājumu, lai noslēgtu vienošanos par izstāšanās nosacījumiem ar leiboristiem. Ja konsensus tiks panākts, Londona saglabās vietu ES muitas savienības sastāvā, kas tiks uzskatīts par vienu no maigākajiem scenārijiem.

Kursa pieauguma laikā mārciņa atgriezās pie $1.32 atzīmes, virs kuras pāris tirgojās marta lielāko daļu. Londonas sesijā trešdien kotācijas uzrādīja 0.3% pieaugumu, ap $1.3176 atzīmi. Pārī ar eiro sterliņu mārciņa nostiprinājās par 0.1% – līdz £0.8521.

Analītiķi atzīst, ka pretrunu atrisināšanas perspektīvas Vestminsterā uzlabojas, taču vienlaicīgi norāda uz nenoteiktības saglabāšanos.

“Sterliņu mārciņa mierīgi vēro notikumu attīstību – tirgus dalībnieki turpina cerēt uz maigākā izstāšanās scenārija realizāciju. Taču vakardienas piedāvājumi likumdevējiem riskus nemazina. Nav nekādas garantijas, ka visi ES līderi piekritīs vēlamajam termiņa pagarinājumam. Nenoteiktība nekur nav zudusi”, – norāda Peel Hunt stratēģis Jans Viljamss.

“Notikumu attīstība ir eiro un mārciņai labvēlīga, taču būs svarīgi – kā tuvākajās dienās reaģēs “smagā” Brexit atbalstītāji. Diez vai viņi paklausīgi pieņems izmaiņas”, – piebilst Dereks Halpennijs no MUFG.

Ieguvējs ir iekšējais bizness

Ārvalstīs pelnošās FTSE 100 kompānijas cietušas vairāk par citiem. Piemēram, Burberry zaudējusi 3%, kļūstot par galveno izstumto, savukārt tabakas izstrādājumu ražotājs Imperial Brands zaudējis vairāk kā 1%.

Kopumā indekss nonācis šaurā horizontālā diapazonā, atpaliekot no saviem reģiona un pasaules tirgu “kolēģiem”, kuru vērtība pieaug prognozējot progresu ASV un Ķīnas tirdzniecības pārrunās. Atbalsts nācis no indeksa sastāvā esošajām akcijām, kuras vairāk koncentrējušās uz iekšzemes ekonomiku, kas “maiga” Brexit gadījumā cietīs mazāk.

Pieauguma līderos nonākuši Housebuilders, savukārt Persimmon un Taylor Wimpey ieguvuši vairāk par 2%. Vadošais britu kreditors Lloyds Bank audzējis savu vērtību par gandrīz 2%.

FTSE 250 indekss sasniedzis 10 sesiju maksimumu. Tajā iekļautas kompānijas, kuru pamata uzņēmējdarbība noris valsts iekšienē. Restaurant Group akciju vērtība pieaugusi par gandrīz 2%, tikmēr mazumtirdzniecības tīkls B&M ieguvis 1.6%.

Turklāt investori atbrīvojas no Lielbritānijas parādsaistībām, kuras nenoteiktības periodos tiek uzskatītas par salīdzinoši drošām. 10-gadīgo vērtspapīru ienesīgums pieaudzis par 6.2 bāzes punktiem, līdz 1.067%, savukārt gadījumā ar 2-gadīgajiem vērtspapīriem ienesīgums pieaudzis par 4.6 b. p., sasniedzot 0.681% līmeni.

Eiro vērtība pārī ar dolāru pieaugusi par 0.3%, atgūstoties līdz $1.1237 atzīmei – “maiga” Brexit perspektīvas sniedz atbalstu arī vienotajai valūtai.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv