Admiral Markets

OPEC veicina naftas cenu strauju kāpumu

Treideri.lv | 25. septembris 2018 15:14
OPEC veicina naftas cenu strauju kāpumu

Pēc OPEC+ tikšanās nedēļas nogalē kļuvis skaidrs, ka kartelis negrasās steigties ar piedāvājuma palielināšanu: lai Tramps pats izstrebj savas pret Irānu vērstās agresīvās politikas sekas.

Naftas tirgus gandrīz sajuka prātā pēc šādām ziņām, pirmdien atveroties ar cenu pārrāvumu un vēlāk Amerikas sesijā vēl pastiprinot kāpumu. Taču pat ražotāju vidū dzirdams satraukums, nemaz nerunājot par patērētājiem, kuriem tagad acīmredzami nāksies patukšot maciņus, jo īpaši, ja tiks ņemtas vērā pieaugošās prognozes par drīzu cenu pieaugumu sasniedzot 100 USD atzīmi par barelu.

Ja nafta pakāpsies virs 80 dolāru atzīmes, tad tas jau sāks pircējiem sagādāt zināmas grūtības, uzskata Itālijas naftas un gāzes pārstrādes kompānijas Eni direktors Klaudio Deskalci (Claudio Descalzi).

Es ceru, ka cena saglabāsies 70-80 dolāru diapazonā, jo pretējā gadījumā tas radīs problēmas patērētājiem”

– norāda Deskalci.

Brent markas nafta pēc OPEC+ komitejas lēmuma pārsniegusi 80 dolāru atzīmi. Šajā komitejas sanāksmē tika pieņemts lēmums turpināt virzību uz 100% Vīnes vienošanās izpildi tuvākajos mēnešos.

Itālijas kompānijas vadītājs, tāpat kā daudzi citi pēdējos gados, norādīja uz investīciju nepietiekamību nozarē. Viņaprāt, šī iemesla dēļ cenas, iespējams, turpinās pieaugt. Turklāt par kartelim vēloties samazināt cenas, nav skaidrs, vai pietiek brīvo jaudu, lai to īstenotu.

Es domāju, ka pēdējos četros gados bija ļoti maz projektu visos sektoros un visās valstīs, tādējādi šobrīd apgrūtinot jebkādu ražošanas palielināšanu”,

– uzskata Deskalci.

Savienotajās Valstīs ir cita problēma. Investīciju šeit pietiek, taču pietrūkst transporta infrastruktūras, kas sarežģī piegāžu palielināšanu no šī reģiona.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv