OPEC+ dalībvalstis vienošanos par ieguves apjomu palielināšanu vēl nav panākušas

Treideri.lv | 20. jūnijs 2018 14:26
OPEC+ dalībvalstis vienošanos par ieguves apjomu palielināšanu vēl nav panākušas

Naftas eksportētājvalstis pagaidām nespēj vienoties par ieguves apjomu atjaunošanu un kvotu mīkstināšanu OPEC+ līguma ietvaros. Par to, pēc Kuveitas ziņu aģentūras KUNA informācijas, paziņojis valsts naftas un elektroenerģētikas ministrs Bahits ar-Rašidi.

Līdz šim brīdim nav skaidra priekšstata ieguves griestu paaugstināšanas vai pazemināšanas jautājumā”,

– norādījis ministrs piebilstot, ka OPEC+ samitā Vīnē tiks pieņemts lēmums atbilstoši ražotāju, patērētāju un pasaules tirgu stabilitātes interesēm. Tajā pašā laikā ar-Rašidi uzsvēris, ka ar kolēģiem apspriedīs ražošanas apjomus, lai sasniegtu stabilitāti un nepieļautu cenu svārstības.

OPEC valstis vienošanos par naftas ieguves samazināšanu pilda kopš 2016. gada oktobra. Divas lielākās naftas ražotājvalstis Krievija un Saūda Arābija mudinās kolēģus samazināt ierobežojumus, pateicoties kuriem naftas cenas sasniegušas četru gadu augstākos līmeņus.

Ja šonedēļ abiem milžiem izdosies pārliecināt savus kolēģus palielināt ieguvi par 1 miljonu barelu diennaktī, tirgū varētu atgriezties runas par lētu naftu. Taču vairāku iemeslu dēļ šādas bažas var izrādīties priekšlaicīgas. Saūda Arābijas un Krievijas iespējas naftas cenu ietekmes kontekstā varētu būt pārspīlētas.

Galvenais iemesls, kāpēc šie centieni var izrādīties veltīgi, slēpjas piedāvājuma apjomīgajā samazinājumā, kas jau atspoguļojas pasaules tirgus stāvoklī, pirmkārt jau pateicoties ASV sankcijām attiecībā pret Irānu un ekonomiskajai katastrofai Venecuēlā.

Pēc dažām aplēsēm, novembrī melnā zelta eksporta apjomi no Irānas var sarukt par 1 miljonu barelu diennaktī. Kas attiecas uz Venecuēlu, šeit ieguves apjomi krītas strauji un nepārtraukti. Tā kā pat ar Saūda Arābijas un Krievijas centieniem diez vai būs gana, lai neitralizētu šo divu faktoru efektu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv