OPEC atkal briest konflikts, naftas cenas krīt

Treideri.lv | 12. jūnijs 2018 15:50
OPEC atkal briest konflikts, naftas cenas krīt

Naftas cenas pietuvojušās $66 par barelu atzīmei, reaģējot uz domstarpībām OPEC attiecībā uz ieguves apjomu ierobežojumu samazināšanu.

Brent markas naftas vērtība, salīdzinot ar maija maksimumiem, kritusies par 4 dolāriem, WTI – par 7 dolāriem, jo Krievija un Saūda Arābija likušas saprast, ka ir gatavas mazināt ierobežojumus, lai kompensētu ieguves samazinājumu Venecuēlā un Irākā. Abas valstis jau sākušas palielināt ieguves apjomus un, iespējams, piedāvās pakāpeniski atteikties no vienošanās jau nākošajā OPEC valstu sanāksmē, kas 22.-23. jūnijā notiks Vīnē. Šis samits solās būt tiešām karsts.

Domstarpības

Viedokļu atšķirības OPEC locekļu starpā turpina pieaugt, Irāka kritizējusi valstis, kas pieņēmušas lēmumu, neapspriežoties ar pārējām dalībvalstīm. Irākas enerģētikas ministrs Džabars al Luaibi paudis neapmierinātību ar šādu soli. Arī Irāna un Venecuēla vērsušās pie OPEC valstīm ar aicinājumu apvienot spēkus un nepakļauties spiedienam no ASV puses, kas pieprasa palielināt ieguves apjomus. Un tomēr, Saūda Arābija un Krievija jau “atlaidušas grožus”, dodot sev atlaides 2017. gada vienošanās ietvaros pieņemto kvotu ievērošanā.

Saūda Arābija maijā ieguves apjomus palielinājusi līdz 10.03 miljoniem barelu diennaktī – tas ir augstākais līmenis kopš pagājušā gada oktobra. Arī Krievija jūnija pirmajā nedēļā sasniegusi augstākos ieguves rādītājus pēdējo 14 mēnešu laikā, arvien vairāk kompāniju sāk pārkāpt kvotas.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv