OPEC apsver iespēju mainīt naftas ieguves ierobežojumus

Treideri.lv | 27. februāris 2018 11:51
OPEC apsver iespēju mainīt naftas ieguves ierobežojumus

Nākošgad OPEC un tās sabiedroties, tajā skaitā Krievija, varētu mīkstināt ieguves ierobežojumus, kuri palīdzējuši naftas cenām atgūties pēc 25 gadu laikā lielākā krituma, ziņo Saūda Arābijas enerģētikas ministrs.

Energonesēju tirgus virzās līdzsvara virzienā, savukārt uzkrātās rezerves sarūk, un nākošajam pasaules ražotāju solim jābūt ražošanas ierobežojumu atcelšanai. Par to svētdien paziņoja Saūda Arābijas enerģētikas ministrs Halids al-Falihs (Khalid A. Al-Falih).

Darījumā iesaistītās valstis šobrīd pēta potenciālās pazīmes, kas varētu parādīties ar līdzsvara atgūšanu tirgū, un ziņos par savu turpmāko rīcību, tiklīdz tiks pabeigta attiecīgā analīze, uzsver ministrs.

2019. gadā ieguves ierobežojumi varētu tikt atcelti, taču mēs nezinām, kad un cik lielā mērā. Taču mēs droši zinām, ka pats process tiks organizēts tādā veidā, ka neizjauks līdzsvaru tirgū un neizjauks mūsu kopš 2016. gada ieguldītos pūliņus”,

– paziņojis Saūda Arābijas ierēdnis.

Atgādinām, ka OPEC valstu un to partneru darījums, kas vērsts uz pasaules piedāvājuma samazināšanu, stājās spēkā 2017. gadā un beidzas šī gada beigās. Strauji pieaugot energonesēju ieguvei ASV un piedāvājumam no OPEC neiekļauto valstu puses, kas var neitralizēt pieprasījuma pieaugumu tuvākajos divos gados, izejvielu segmentā aktivizējas spekulācijas par to, cik ilgi kartelis turpinās ierobežot ieguvi.

Amerikāņu nafta? – Laipni lūgti!

Al-Falihs paudis atbalstu ražošanas pieaugumam ASV, norādot, ka šogad pieprasījums saglabāsies augsts, un tirgus visu šo piedāvājumu spēs patērēt. Amerika šobrīd iegūst rekord-lielus apjomus, un to pavada eksporta pieaugums, kurš uzlēcis līdz 4 mēnešu maksimumam. Pat Saūda Arābija aizdomājusies par amerikāņu naftas ārējām piegādēm. Pieprasījums pēc energonesējiem palīdz samazināt ASV rezerves, tādējādi mazinot bažas attiecībā uz to, ka OPEC pūles varētu tikt iedragātas.

Valstis, kas piedalās darījumā, pēta sadarbības variantus tuvākajiem gadiem, taču turpmāki ražošanas ierobežojumi var izrādīties problemātiski. Krievijas naftas kompānijas, kuras nepacietīgi gaida jaunu projektu uzsākšanu, jau aicinājušas operatīvi apturēt vienošanos. Savukārt tādi karteļa locekļi, kā Irāka, Irāna un Lībija vēlas paplašināt savas ražošanas jaudas pēc vairākiem zaudējumu gadiem, ko veicināja sankcijas un ģeopolitiskie konflikti.

Mums vēl būs jākonkretizē programma, pie kuras mēs pieturēsimies pēc 2018. gada, taču no Saūda Arābijas un OPEC puses jau pastāv stingra izlēmība transformēt 2017. un 2018. gada panākumus ilgtermiņa sadarbībā, kas palīdzēs izvairīties no nestabilitātes naftas tirgū”,

– paziņojis al-Falihs.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv