O’Nīls: pasaule būs pārsteigta par to, cik ātri pieaugs ekonomika nākamajā gadā

Treideri | 22. novembris 2010 08:35

Goldman SachsGoldman Sachs Asset Management direktoru valdes priekšsēdētājs Džims O’Nīls iesaka pārdot jenu un pirkt juaņu vai dolāru. Termina BRIC izveidotājs savā intervijā Dow Jones prognozē, ka nākamajā gadā pasaules ekonomika pieaugs par 4,5%, savukārt juaņa nostiprināsies par 5%.

“Cilvēki būs pārsteigti par ilgstoši noturīgu ekonomikas atlabšanu un ienākumu pieaugumu”, – saka O’Nīls, iesakot pirkt kompāniju akcijas, tajā skaitā amerikāņu. Jaunie spēki attīstošos ekonomiku veidolā virzīs pasaules ekonomiku uz turpmāko kāpumu. Nabadzības līmenis sāks pazemināties. “Pasaules ekonomika jau transformējas, un tas ir tikai sākums”, — saka O’Nīls.

Pēc viņa prognozēm, uzlabojošies ekonomiskie apstākļi pazeminās pieprasījumu pēc lielāko valstu, ieskaitot ASV, Vāciju, Lielbritāniju un Japānu, obligācijām. “Es būtu uzmanīgs attiecībā pret šo valstu obligācijām. Tās uzrādīs ne tik labus rezultātus, kā akcijas. Es neizvēlos lāču pusi, bet es manu obligāciju likmju pazemināšanās risku nākamajā gadā”, — uzskata O’Nīls.

Pēc ekonomista viedokļa, par vienu no galvenajiem pārsteigumiem nākamajā gadā var kļūt “ASV ekonomikas kāpuma rādītāji, kuri var izrādīties labāki, kā tiek gaidīti”. Tas nostiprinās dolāru attiecībā pret Japānas jenu, kuru O’Nīls uzskata par “stipri pārvērtētu”. Nākošajā gadā kādā brīdī dolārs atgriezīsies pie atzīmes 100 jenām par $1 un var pat pārsniegt to. Uz šodienu dolāra kurss attiecībā pret Japānas nacionālo valūtu ir 83,50 par $1. Novembra sākumā dolārs nokritās līdz pat 80,21 jenām, apstājoties pāris soļu attālumā no minimālās atzīmes 79,75 jenas, kura tika sasniegta 1995. gadā.

O’Nīls iesaka pārdot eiro un pirkt dolārus, kad Eiropas valūta sasniegs $1,42 atzīmi. Ja tomēr eiro nolaidīsies līdz $1,20, ekonomists dod priekšroku iepirkšanai. Savukārt viņš iesaka būt piesardzīgiem attiecībā uz zeltu. Pēc viņa domām, neskatoties uz to, ka zelta cenai vēl ir iespējas paaugstināties, dolāra nostiprināšana nākamajā gadā radīs ideālus apstākļus, lai šim aktīvam varētu strauji kristies vērtība.

Tas pats attiecas arī uz naftu, bet citu iemeslu dēļ. “Ķīnai aizvien vairāk iepatīkas ideja par energoefektivitāti un alternatīvajiem enerģijas avotiem”, — saka Džims. Tāpēc tuvākajos gados galvenais naftas patērētājs var sākt no tās atteikties. Cenu augstāku par $80 par barelu ekonomists uzskata par “riskantu”, un apgalvo, ka aktīvs kļūs pievilcīgs pie divkārt zemākas cenas. Ceturtdien naftas fjūčeri tika tirgoti par $82,12 par barelu.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv