“Obligāciju karalis” Bitcoin nodēvējis par akciju tirgus indikatoru

Treideri.lv | 12. aprīlis 2018 11:39
“Obligāciju karalis” Bitcoin nodēvējis par akciju tirgus indikatoru

Bitcoin pārvēršas par akciju tirgus indikatoru, taču tā ir tikai teorija bez jebkāda apstiprinājuma, ja neskaita vien Džefrija Gundlaha “iekšējo intuīciju”.

Bitcoin sasniedzis gada minimumus, savukārt pēc nedēļas tas notika ar Standard & Poor’s 500 indeksu. Bitcoin pagaidām spēlē apsteidzošā indikatora lomu”,

– norāda Gundlahs, kurš Volstīrā pazīstams kā “”obligāciju karalis”.

Vairākus mēnešus Gundlahs, kurš kompānijā DoubleLine Capital pārvalda aktīvus par 119 miljardiem ASV dolāru, Bitcoin uzskatīja par riska aktīvu “ceļvedi”, bet tā iepriekšējie kritumi provocēja “domino efektu” šajā segmentā, ieskaitot akcijas un augsta ienesīguma “atkritumu” obligācijas.

“Obligāciju karalis” piebildis, ka šāda spēcīga kriptovalūtas prognožu spēja skaidrojama ar to, ka pagājušā gada beigās tā iemiesoja sevī spekulatīvo noskaņojumu.

Bitcoin, tuvojoties $20 tūkstošu atzīmei, savu augstāko atzīmi sasniedza decembra vidū. No decembra līdz februāra sākumam digitālās valūtas kurss nokritās līdz $6 tūkstošiem, no kurienes marta sākumā atguvās līdz $11 tūkstošiem. Kopš tā laika Bitcoin plānveidīgi krītas un šodien tirgojas ap $7 tūkstošu atzīmi.

Kriptovalūtas decembra kursa kritums kļuva par spekulatīvo noskaņojumu izsīkuma signālu”,

– uzsver investors.

Pēc Gundlaha teiktā, Bitcoin cena septembra vidū devās gandrīz vertikāli uz augšu. Tajā pat laikā kāpumu paātrināja arī S&P 500 indekss. Bitcoin mānija kulmināciju sasniedza decembra vidū, bet pēc tam strauji kritās. S&P rallijs turpinājās līdz 26. janvārim, taču Bitcoin sabrukums skaļi signalizēja par to, ka spekulatīvā mānija jau pārgājusi. Pēc tam, pievienojoties Bitcoin kustībā uz leju, sabruka arī S&P.

Taču, kad S&P sasniedza minimumus, kriptovalūta jau sāka atgūties, norāda investors. Rezultātā S&P uztaustīja pamatu, bet vēlāk Nasdaq pat sasniedza jaunus maksimumus. Taču pēc korekcijas Bitcoin atgriezās negatīvajā gultnē. Drīz pēc tam, šo negatīvo dinamiku atjaunoja arī akcijas. Pēc Gundlaha teiktā, tas viss ir savstarpēji saistīts.

Janvārī viņš runāja par to, ka Bitcoin sasniedzis savu augstāko punktu.

Bitcoin jau izveidojis virsotni. Man ir teorija, ka Bitcoin patiesībā nav tas, ko par to domā cilvēki, uzskatot, ka tas ir pilnīgi drošs un anonīms aktīvs, to nevar nozagt un tādā garā. Personīgi es uzskatu, ka viss ir pilnīgi pretēji”,

– uzskata investors, norādot, ka šāda tipa investīcijas nesakrīt ar viņa konservatīvajiem uzskatiem.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv