„Ober-Haus”: Novembrī parādījusies interese par objektiem, kuros jāiegulda savi līdzekļi

Treideri | 6. decembris 2010 12:53

Nekustamo īpašumu tirgusNovembrī vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos saglabājušas stabilitāti un uzrādījušas vismazākās svārstības 2. pusgada laikā. Vidējās sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos Novembrī bija 563 eiro/m2. Absolūti nemainīgas palika četru istabu dzīvokļu cenas, kuras tāpat kā oktobrī bija 512 eiro/m2. Nebūtiskas svārstības piedzīvoja trīs istabu dzīvokļu cenas, kuras novembrī bija 536 eiro/m2, divistabu dzīvokļu cenas – 577 eiro/m2 un vienistabas dzīvokļu cenas – 630 eiro/m2.

Stabilas dārgākā mikrorajona pozīcijas saglabā Teika, kur vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas novembrī bija 664 eiro/m2, otro pozīciju ieņem Pļavnieki, kur vidējā cena sastāda 602 eiro/m2, daudz neatpaliek Purvciems, kur vidējā cena ir 600 eiro/m2, pēc kā seko Āgenskalns un Mežciems ar vidējo cenu – 597 eiro/m2. Zemākās vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas ir tādos mikrorajonos, kā Bolderāja – 470 eiro/m2, Vecmīlgrāvis – 511 eiro/m2 un Ķengarags – 537 eiro/m2. Cenu starpība starp populārākajiem un mazāk populārajiem mikrorajoniem novembrī palielinājās no 187 eiro/m2 uz 194 eiro/m2.

Novembra otrajā pusē Pārdaugavā tika novērota samazināta pircēju aktivitāte, ko var skaidrot ar jaunajām budžeta izmaiņām, kā arī ar apkures sezonas sākšanos. Novērots samērā augsts pieprasījums pēc dzīvokļiem Ziepniekkalnā. Liels piedāvājums novērots Imantā. Pārsvarā piedāvājumā dominē divistabu, trīsistabu dzīvokļi, pieprasītākie ir divu istabu dzīvokļi. Plašākais piedāvājums ir dzīvokļiem pirmajos un pēdējos stāvos, kā arī dzīvokļiem sliktā stāvoklī. Potenciālos pircējus neinteresē dzīvokļi, kuru cena ir virs tirgus vērtības, pat ja tiem ir veikts kvalitatīvs remonts.

Pieprasījumu pēc dzīvokļiem mikrorajonos, galvenokārt, veido vietējie klienti,  kas jau pieraduši dzīvot mikrorajonos, kā arī iedzīvotāji, kas iebrauc Rīgā no citām pilsētām. Ļoti neliela interese novērojama no ārvalstu klientu puses.

Centra dzīvokļu segmentā iepriekšējais mēnesis ir bijis stabils, gan tirgus aktivitātes, gan cenu ziņā. Vietējo pircēju atvēlētais līdzekļu daudzums nekustamā īpašuma iegādei pieaudzis vidēji līdz 100 000 eiro. Joprojām saglabājusies interese par kvalitatīviem īpašumiem, bet arvien biežāk novērojams, ka potenciālie pircēji vēlas apskatīt arī īpašumus, kuriem nepieciešams remonts, par galveno kritēriju izvirzot īpašuma atrašanās vietu un apkārtni.

60 – 70% no kopējā pircēju skaita klusajā centrā un Vecrīgā veido nerezidenti, galvenokārt no bijušajām NVS valstīm. Interese no šo valstu pārstāvju puses saglabājas stabili augsta, neuzrādot nekādas straujas izmaiņas. Pieprasītākie dzīvokļi Vecrīgā un klusajā centrā ir remontēti dzīvokļi, renovētās mājās, platībā no 100 – 150 m2.

Centrā un Vecrīgā cenas saglabā iepriekšējo mēnešu līmeni; centra perifērijā no 800 – 1100 eiro/m2, aktīvajā centrā no 1100 – 1700 eiro/m2 un klusajā centrā (remontēti dzīvokļi) no 1500 – 2700 eiro/m2, Vecrīgā no 1500 eiro/m2 par neremontētiem dzīvokļiem nerenovētās mājās un līdz 3000 eiro/m2 par izremontētiem dzīvokļiem renovētās mājās.

Interese par jaunajiem projektiem saglabājusies stabila, tomēr četristabu dzīvokļu trūkuma dēļ jūtams pastiprināts šo dzīvokļu pieprasījums. Aktivizējies jauno projektu īres tirgus.

Jauno projektu segmentā saglabājas vietējo klientu īpatsvars noslēgtajos darījumos. Vietējie pircēji operatīvāk izdara izvēli, pieņem lēmumus. Jāpiebilst gan, ka interese par šo segmentu ir vienlīdz liela gan no vietējiem, gan ārvalstu klientiem.

Īpašnieki vairs nevēlas diskutēt par iespējamām cenu atlaidēm un pat izskata iespēju tuvākajā laikā cenas paaugstināt, jo apzinās, ka nākamajā gadā jauno projektu piedāvājums samazināsies. Lielākā interese ir par 3-4 istabu dzīvokļiem tuvajā centrā. Ja iepriekš daļa līdzekļu jauno projektu iegādei bija pašu līdzekļi un daļa hipotekārais kredīts, tad šobrīd palielinājies hipotekāro kredītu izmantošanas apjoms. Klienti joprojām interesējas par dzīvokļiem cenu kategorijā no 40 000 – 75 000 eiro.

Tirgū parādās īpašumi, kurus investori ir izpirkuši no bankām, kā piemēru jāmin projekts – Dienvidu pakavs 2.

Oktobrī cenas jaunajiem projektiem joprojām saglabā stabilitāti un galvaspilsētas centrā ir no 1200 – 2000 eiro/m2, savukārt mikrorajonos no 800 –1200 eiro/m2.

Īres tirgus, tāpat kā pārējie segmenti, nav piedzīvojis nekādas būtiskas izmaiņas. Vislielākais pieprasījums centra segmentā joprojām ir pēc mēbelētiem divistabu un trīsistabu dzīvokļiem. Vispieprasītākais no centra rajoniem joprojām ir klusais centrs. Šobrīd novērojams arī neliels, bet stabils pieprasījums pēc lieliem, nemēbelētiem dzīvokļiem centrā. Vietējie iedzīvotāji biežāk izvēlas aktīvo centru, kur dzīvokļu cenas ir nedaudz lētākas kā klusajā centrā. Samazinājies pieprasījums pēc privātmājām, tomēr esošais pieprasījums ir galvenokārt pēc mājām Ķīpsalā, Mežaparkā un Mārupē.

Īres cenas jauno projektu dzīvokļiem centrā ir saglabājušas stabilitāti: 400-450 eiro/mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 450-500 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 600-700 eiro/mēnesī par trīsistabu dzīvokļiem. Savukārt īres cenas par ekskluzīviem, mēbelētiem vienistabas dzīvokļiem ir 450-500 eiro/mēnesī, par divistabu dzīvokļiem – 600-700 eiro/mēnesī un par trīsistabu no 800-900 eiro/mēnesī.

Vislielākais īres dzīvokļu piedāvājums saglabājas aktīvajā centrā, piedāvājumā dominē divistabu un trīsistabu dzīvokļi platībās no 50–65 m2 divistabu dzīvokļiem un no 70-100 m2 trīsistabu dzīvokļiem. Lielākoties piedāvātie dzīvokļi ir pilnībā mēbelēti un remontēti.

Kopumā novembris īres tirgū ir bijis vidēji aktīvs mēnesis, lielāka daļa klientu bija nerezidenti. Klientu prasības joprojām ir augstas un cena pārsvarā diskutējama.

Privātmāju segments pēdējo mēnešu laikā saglabā stabilitāti, joprojām ir maza tirgus aktivitāte un neliels pieprasījums pēc privātmājām. Esošas nelielais pieprasījums joprojām ir par mājām vērtībā līdz 100 000 eiro, 130-200 m2 platībā ar 3-5 istabām un kas atrodas Rīgā vai Rīgas tuvumā. Tirgū pieejamās cenas joprojām ir augstākas par cilvēku maksātspēju, bet īpašnieki cenas nolaist nevēlas. Pircēji sāk izrādīt interesi arī par īpašumiem, kuros ir jāiegulda savi līdzekļi, bet tikai gadījumos, ja tie atrodas Ļoti labā vietā.

Pozitīva tendence novērojama zemju segmentā, parādījies neliels pieprasījums. Pieprasītākie ir privātas apbūves zemes gabali ūdens tuvumā, ar komunikācijām un labu infrastruktūru, par cenu līdz 20 000 eiro, platībā no 1200-2000 m2. Parādījusies arī interese par zemes gabaliem daudzdzīvokļu māju celtniecībai.

Avots: Ober-Haus (www.ober-haus.lv)

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv