Nu jau var sākt uztraukties

Treideri.lv | 31. oktobris 2016 10:01
Nu jau var sākt uztraukties

Politiskā komponente pakāpeniski izspiež ekonomiku no finanšu tirgu kustību galvenā katalizatora vietas. Piektdienas vakarā negaidītā volatilitāte pārņēma tirgus, izprovocējot masveida bēgšanu uz drošajiem aktīviem.

Dolārs būtiski zaudēja pāros ar eiro, jēnu un franku, taču spēja nostiprināties pret Trampa uzvaras perspektīvām nobiedēto Kanādas dolāru. Pirmdiena sākusies salīdzinoši gludi, taču neļaujiet sevi maldināt, priekšā nelīdzens un līkumots ceļš, tā kā piesprādzējieties un pārbaudiet bremzes. Četras lielās centrālās bankas paziņos lēmumu par likmēm, tāpat mēneša pirmajā piektdienā tradicionāli publicējas ASV darba tirgus atskaite. Ar to jau pietiek, lai investoriem garantētu nemierīgas dienas, taču nākošās nedēļas sākumā beidzot notiks ASV prezidenta vēlēšanas un kaislības jau tagad sit augstu vilni. Tas nozīmē, ka politika šonedēļ vēl par sevi atgādinās.

Par ko Brexit piekritēji neieredz Karnī?

Lielbritānijas izstāšanas no ES atbalstītāji pagājušajā nedēļā ar kritiku uzbruka Anglijas Bankas vadītājam Markam Karnī, tirgū pat paklīda baumas, ka viņš var nenoturēties savā amatā pilnu astoņu gadu termiņu, bet gan aiziet pēc piecu gadu darba priekšsēdētāja amatā. Nedēļas nogalē Anglijas Banka noliegusi informāciju, ka Karnī par savu lēmumu paziņos šajā nedēļā. Viņa priekšā jau tāpat ir nedēļas uzdevums – atzīt kļūdu. Pretēji regulatora prognozēm, pēc referenduma Lielbritānijas ekonomika būtiski nostiprinājusies. Taču privātās sarunās Karnī apstiprinājis, ka tuvākajās dienās varētu nāk klajā ar paziņojumu attiecībā uz šo, lai kliedētu baumas. Tiek uzskatīts, ka pirms tam viņš apspriedīsies ar premjeri Terēzi Meju un Valsts kases kancleru Filipu Hemondu, taču pagaidām nav nekāda pamata uzskatīt, ka kanādietis tā vienkārši nobīsies un atkāpsies.

Mārciņa pirmdienas rītā nedaudz pakāpās, notestējot 1.2214 maksimumu pārī ar dolāru, taču tūlīt arī atgriezās zem 1.2200. Mārciņa nomierinājusies pēc oktobra pirmajā pusē piedzīvotā straujā sabrukuma un, neskatoties uz periodiskajiem kāpumiem un kritumiem, pēdējās divas nedēļas valūta ietiepīgi atgriežas pie 1.22 atzīmes gaidot jaunu katalizatoru. Šonedēļ uz šādu lomu pretendē ceturkšņa inflācijas atskaite un Anglijas Bankas lēmums par procentu likmēm.

Vai Japānas Banka spēs atkal izlikties, ka viss ir kārtībā?

USD/JPY piektdien notestēja jaunus maksimumus ap 105.52, kas pēdējo reizi sasniegti jūlija vidū, taču kārtējais pavērsiens skandālā ap Klintones elektronisko saraksti lika pārim atgriezties pie 104.25. Šorīt tirgus noskaņojums atkal ir mainījies, galvenokārt pateicoties Japānas ekonomikas nelabvēlīgajai statistikai. Kā vēsta statistikas dati, mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi septembrī kritušies par 1.9% gada izteiksmē un palikuši nemainīgi salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi.

Japānas Banka savās monetārās politikas atskaitēs aktīvi slavē patēriņa segmenta stabilitāti, taču, ņemot vērā piektdien iznākušos mājsaimniecību izdevumu datus, var izdarīt ne tos pozitīvākos secinājumus, ka Japānas patērētājs joprojām ir pārāk vājš un vīlies. Spriežot pēc visa, regulators arī šeit cenšas visu vēlamo pasniegt kā esošo. Arī rūpnieciskās ražošanas apjomi septembrī bijuši zemāki par prognozēm. Vai tas ietekmēs Japānas regulatora lēmumu, kurš šodien sācis savu divu dienu sanāksmi? To uzzināsim rīt.

Džeimss Komi piespēlējis eiro valūtai

EUR/USD nedēļas rezultātā pakāpies par vairāk kā 100 punktiem. Protams, par savu kāpumu eiro pirmkārt ir jāpateicas Džeimsam Komi, kurš tieši pirms vēlēšanām nolēmis atjaunot pārbaudi attiecībā uz Klintoni, taču, ņemot vērā vienotās valūtas dinamiku citos pāros, ar pārliecību var teikt, ka vaina nav tikai priekšvēlēšanu netīrajās spēlēs.

Kopumā Eirozona var palielīties ar ekonomikas stabilizāciju. Pat inflācija pakāpeniski uzņem tempus. Protams, līdz Eiropas Centrālās Bankas mērķa līmenim vēl ir tālu, cenas zināmā mērā aug, tajā skaitā arī uz eiro kursa krituma pret dolāru rēķina.

Šobrīd EUR/USD tirgojas ap 1.0960, no rīta pāris testēja 1.0990 apgabalu, priekšā ir nozīmīgā 1.1000 pretestība. Šodien publicējamie Eirozonas oktobra un 3. cet. inflācijas dati var sniegt vienotajai valūtai papildus atbalstu, ja tie iznāks labāki par prognozētajiem rādītājiem, taču ar to, visdrīzāk, pārliecinošam izrāvienam uz augšu tomēr nepietiks.

OPEC vienošanās izjūk acu priekšā

Brent markas jēlnaftas cenas kritušās līdz 49.42 dolāriem par barelu, savukārt WTI šorīt tirgojas par 48.45 dolāriem par barelu. Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā šī energoresursa cena atgriezās zem 50 dolāru atzīmes, par cik Irāka faktiski atteikusies samazināt apjomus, atsaucoties uz to, ka tai nepieciešami līdzekļi cīņā ar IGIL. Arī Irāna, Nigērija un Lībija, visdrīzāk, kā sankcijās, karos un masu protestos cietušie, atteiksies no dalības šajā līgumā.

Tādā veidā, lielākais samazinājuma slogs, kā parasti, gulst uz Saūda Arābijas pleciem. Vai tā vēlēsies to nest praktiski vienatnē, ņemot vērā, ka Krievija izvairās no tiešas atbildes uz jautājumu, vai tā ir gatava samazināt ieguvi reizē ar OPEC.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv